Yabancı Öğrencilerden Rektör Coşkun’a Ziyaret

Yabancı Öğrencilerden Rektör Coşkun’a Ziyaret
Yayınlama: 19.09.2014
A+
A-

Rektör Coşkun üniversitemize yeni kayıt yaptıran yabancı uyruklu öğrencileri makamında ağırladı.

Bayburt Üniversitesine yeni kayıt yaptıran 9 yabancı öğrenci Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun’u ziyaret ettiler. Öğrencilerle tanışıp sohbet eden Rektör Coşkun onların üniversite ve Bayburt hakkındaki düşüncelerini dinledi. Öğrencilerin herhangi bir sıkıntısı olup olmadığını soran Coşkun, Bayburt’a  ve üniversiteye alışma süreçlerinde herhangi bir sıkıntı yaşadıkları taktirde kendisine ulaşabileceklerini söyledi. Yurt dışından gelen öğrencilere her konuda yardımcı olacaklarını dile getiren Coşkun yabancı öğrenci sayımız giderek artıyor üniversite olarak bu durumdan çok memnunuz farklı renkler farklı kültürler üniversitemizi zenginleştiriyor dedi.

Rektör Coşkun öğrencilerin kendi ülkeleri hakkında da bilgi aldı. Ziyaret eden öğrencilerden 8’i Burundi 1 öğrenci ise Moritanya’dan geldiğini belirterek ülkeleri hakkında bilgi verdiler. Öğrencilerden 3’ü İnşaat Mühendisliği, 1’i Makine Mühendisliği, 3 İşletme 1 İktisat ve 1 tanesi de Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik bölümlerine kayıt yaptırdı. Bayburt Üniversitesi bu yıl kayıt yaptıran yabancı öğrencilerle birlikte, yabancı öğrenci sayısını 57’ye çıkardı. Bu öğrenciler çoğunlukla Azerbaycan, Burundi, Afganistan ve Türkmenistan uyruklu öğrenciler.

Burundi’den gelerek Bayburt Üniversitesi işletme bölümüne kayıt yaptıran Aliah MUGİSHA isimli öğrenci, Bayburt Üniversitesini çok beğendiğini, sakin ve güzel bir ortam olmasından dolayı hoşuna gittiğini belirterek, Rektör Coşkun ile tanışmaktan dolayı çok mutlu olduğunu çok sıcak karşılandıklarını ve kendilerini yalnız hissetmediklerini dile getirdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.