10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınlanan mesajlar: işte detaylar

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajları
Yayınlama: 10.01.2017
A+
A-

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınlanan mesajlar:

Bayburt Valisi İsmail Ustaoğlu

Demokratik sistemlerin vazgeçilmez kurumlarından biri olan basın müessesesi, toplumun doğru ve tarafsız bilgilendirilmesi noktasında büyük görevler üstlenmektedir. Günümüzdeki medya faaliyetleri bu bakımdan sadece basın mensuplarını değil aynı zamanda toplumun her kesimini yakından ilgilendiren bir hal almıştır. Bu anlamda basın mensubunun mesleki sorumluluk ilkeleriyle toplumsal yararı gözetir bir şekilde hareket etmesi sadece basın değil aynı zamanda toplumsal yarar açısından da son derece önemlidir. 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişimi sırasında basın mensuplarımızın bu anlamda göstermiş olduğu sorumlu basın anlayışı takdire şayan olmakla birlikte toplumsal yararı gözetmesi ve demokratik kurumların işlerliğini devam ettirebilmesi noktasında verilen mücadeleye son derece güzel bir örnektir. Basın tüm toplumun haberdar olması açısından demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından birisidir ve her basın çalışanı bu anlamda çok önemli bir görev yerine getirmektedir. Bu vesileyle mesleğini yaparken canını bile feda etmekten çekinmeyen, sorumlu habercilik anlayışıyla hareket eden, meslek etiğini göz ardı etmeyen tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.

 

Bayburt Belediye Başkanı Mete Mete Memiş

“Kamuoyunu aydınlatmak için büyük bir özveriyle toplumun haber alma özgürlüğü adına görevlerini yerine getiren gazetecilerimizi ve tüm basın çalışanlarımız çalışmaları her türlü takdirin üzerindedir. 15 Temmuz 2016 tarihinde ülke olarak karşı karşıya kaldığımız hain darbe girişiminin ilk dakikalarından itibaren devletinin ve milletinin yanında yer alan gazetecilerin ve basın yayın organlarının bu hain darbe girişiminin başarısız olmasında ne kadar etkili olduğuna hep birlikte şahit olduk. Sadece 15 Temmuz’da değil, öncesinde ve sonrasında gerçekleştirilen terör saldırılarının arka planında yatan gerçekleri deşifre etme ve kamuoyunu doğru bilinçlendirme noktasında da gazetecilerimizin üstlendiği görev çok büyüktür.

Büyük bir özveriyle görevini fedakârca icra eden meslek ahlakı bilinci ve gayreti çerçevesinde kanunlara saygılı, dürüst, ilkeli tüm gazetecilerimizin, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, aileleri ve sevdikleri ile birlikte mutlu yıllar, meslek hayatınızda başarılar dilerim.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.