24 Kasım Öğretmenler Günü Bayburt’ta etkinliklerle kutlandı

24 Kasım Öğretmenler Günü Bayburt’ta etkinliklerle kutlandı

ABONE OL
25.11.2022 15:19
24 Kasım Öğretmenler Günü Bayburt’ta etkinliklerle kutlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Portalı – İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 24 Kasım Öğretmenler Günü programları kapsamında ilimizde çeşitli etkinlikler ve kutlamalar yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney’in öğretmenlerle birlikte Vali Cüneyt Epcim’i ziyaretiyle başlayan programların ardından Saray Bahçesi’ndeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Ebediyete irtihal etmiş öğretmenlerimiz, öğrenci ve öğretmenlerin duaları eşliğinde kabirleri başında anıldı. Vali Cüneyt Epcim, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci ve İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney tarafından Bayburt Ortaokulu, Bayburt Lisesi ve Cumhuriyet İlkokulu öğretmenlerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü karanfillerle kutlandı. Milli İrade Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan salon programı ise Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Bayburtta 24 Kasim Ogretmenler Gunu etkinliklerle kutlandi 1 – Bayburt PortalıBayburt Valisi Cüneyt Epcim, Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, protokolün diğer temsilcileri, öğretmenler ve öğrencilerin katıldığı 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlama Programı; saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Açılış konuşmasını yapan Rahmi Güney “Öğretmenlik; emek, sabır, özveri ve hoşgörü isteyen dünyanın en kutsal mesleklerindendir. Geleceğimizin teminatı biricik yavrularımızı emanet ettiğimiz öğretmenlerimiz, çocuklarımıza bir taraftan anne baba sevgisi ve merhametiyle yaklaşırken diğer taraftan onları bilgi ve tecrübeleriyle geleceğe hazırlama gayretindeler. Eğitimin liderleri olarak bizler de bir gün değil her gün anılması gereken kıymetli öğretmenlerimizin her zaman yanında ve yakınındayız. Zira öğretmenlerimizin ilgi ve ihtiyaçlarının farkındayız. Ulvi bir görev icra eden öğretmenlerimizin her hevesini ve tutkusunu ziyadesiyle önemsiyor ve onları yakından takip ediyoruz. Zaman zaman zorluklar yaşasak da bu zorlukların üstesinden el birliği ile gelmeye gayret ediyoruz.” dedi. Konuşmasının devamında Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal başta olmak üzere şehadet şerbetini içmiş ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle anarak gerek eğitim camiamıza hizmet etmeye devam eden gerekse emekli olmuş tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tebrik etti.

Vali Cüneyt Epcim, kürsüdeki konuşması esnasında tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladıktan sonra emekli öğretmenlere hizmet şeref belgelerini takdim etti. Mesleğe yeni başlayan öğretmenlerin yemin töreninin ardından Milli İrade Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri günün anlam ve önemine dair şarkılar söyledi. Öğretmen temalı resim, şiir ve kompozisyon dalında ödül kazanan öğrenciler sahnede ödüllendirildi. 24 Kasım Öğretmenler Günü anısına hatıra fotoğrafı çekimiyle program sona erdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü’nde emekli öğretmenler de unutulmayarak akşam saatlerinde evlerinde ziyaret edildi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.