28 Şubat, en çok gençlerde tahribat yaptı

28 Şubat, en çok gençlerde tahribat yaptı
Yayınlama: 29.02.2016
A+
A-
AK Parti Bayburt  İl Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kaymak, darbelerden ebediyen kurtulmak için daha fazla demokrasi gerektiğini söyledi.
İl Başkanı Kaymak, 28 Şubat’ın 19’uncu yıl dönümü sebebiyle açıklama yaptı. Darbelerin yaşanmaması için demokrasinin daha sıkı benimsenmesi gerektiğini söyleyen İbrahim Kaymak, “Darbeler genelde siyasi partileri hedef aldığı için etkisinin siyasetçilerle sınırlı kaldığı zannedilir. Darbenin etkisi siyasi alanla sınırlı kalmaz, toplumun tamamını etkiler. Darbenin olumsuzluğu ekonomiden eğitime, sanattan tarıma kadar her alana yansır. 1923’de kurulan ülkemiz 90 yıllık hayatına çok sayıda darbe, muhtıra, darbe girişimi sığdırdı. Bu maalesef ülkemiz için kötü bir mirastır. Bundan sonraki dönemlerde darbe, muhtıra, darbe girişimi gibi antidemokratik hiçbir girişime müsaade etmeyeceğiz. 28 Şubatlar, 12 Eylüller, 12 Martlar, 27 Nisanlar, 17 Aralıklar, 27 Mayısların olmaması daha fazla demokrasi ile mümkündür. Bize düşen daha fazla demokrasi ve özgürlük için çalışmaktır” dedi.
Çok sayıda maddesi değiştirilse de 12 Eylül Anayasasının yürürlükte olduğunu hatırlatan  Kaymak, yeni anayasa çalışmalarına kaldığı yerden devam edilmesi gerektiğini söyledi.
Yeni anayasa hakkında da açıklamalarda bulunan Başkan Kaymak, “12 Eylül darbe anayasasının birçok maddesi değiştirildi. En son 2010 yılında AK Partimizin öncülüğünde geniş çaplı bir anayasa reformu yaptık. Çok sayıda maddesi değiştirilmiş olsa da sonuçta darbe anayasası halen yürürlükte. Onun için yeni anayasa çalışmalarına hız verilmelidir. CHP, terk ettiği Anayasa Uzlaşma Komisyonuna geri dönmelidir. Uzlaşma Komisyonundan kaçmak sadece statükoya katkı sağlar” şeklinde konuştu.
“28 ŞUBATÇILAR EN ÇOK GENÇLERDE VE  EĞİTİMDE TAHRİBAT YAPTI”
AK Parti Bayburt  İl Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Kaymak, açıklamasının sonunda 28 Şubat darbesinin en çok gençlerde ve eğitimde tahribat yaptığına dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı:
“28 Şubat’ı bir yönüyle de eğitim düşmanı darbe olarak tanımlayabiliriz. 28 Şubat darbecilerin asker ve sivil kanadının işi gücü okullardı. Onlar yüzünden eğitimimiz, gençlerimiz, öğretmenlerimiz çok zaman kaybetti.Bir çok türbanlı genç kardeşimiz okulunu bırakmak zorunda kaldı .Genç kız kardeşlerimizin hayatını karartan bu postmodern darbenin mimarlarını Allah’a havale ediyorum”şeklinde konuştu.
Untitled-1

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.