9 sivil toplum kuruluşu darbe girişimini kınadı

Yayınlama: 19.07.2016
A+
A-

Bayburt’ta 9 sivil toplum kuruluşu bir ortak basın toplantısı düzenleyerek darbe girişimini kınadı. Eczacılar Odası’nda yapılan açıklamada, milletin verdiği vergilerle alınan silahların millete doğrultulduğu hatırlatılarak, “15 Temmuz 2016 günü başlatılan kanlı senaryo milletimizin basiretine çarparak tarihin çöplüğüne atılmıştır” denildi.

Milletin, devletin tüm kurumları ile birlikte verdiği demokrasi mücadelesinin tarihin altın sayfasında yerini alacağı kaydedilen açıklamada, “Bin yılı aşkın yurt edindiğimiz Anadolumuz da bizi biz yapan değerlere saygısı olmayan hiç bir eyleme göz açtırmayacağımızı bildiririz. Varolsun milletimiz, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz” ifadelerine yer verildi.

Bayburt Atlı Spor Kulübü, Bayburt Şoförler Cemiyeti, Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği, Eczacılar Odası, Kop Şehitliğini Koruma Kültür ve Dayanışma Derneği, Memur-Sen Bayburt Şubesi, Türkiye Beyazay Derneği Bayburt Şubesi, Türkiye Sakatlar Derneği Bayburt Şubesi, Uzmanlar Engelliler Spor Kulübü başkanlarının yer aldığı basın toplantısında bildiriyi Memur-Sen Bayburt Şube Başkanı Fikret Özbey okudu.

Açıklamada şöyle denildi:

“Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sinsice yuvalanmış olan Fethullahçı Terör Örgütü üyeleri tarafından 15 Temmuz 2016 günü başlatılan kanlı senaryo milletimizin basiretine çarparak tarihin çöplüğüne atılmıştır.

Türk Devletinin bekasına göz dikilen darbe girişiminde, milletimizin vergileriyle alınan tanklardan, helikopterlerden, uçaklardan yine o vergilerle maaş alan alçaklar tarafından millete mermi yağdırılmıştır. Gazi meclis başta olmak üzere devlet kurumlarımız hedef alınmış, polisimiz askerimize, askerimiz polisimize namlu doğrultmuştur. Milletimiz bu alçak saldırıyı unutmayacak, devletin tüm kurumları ile birlikte yüce Türk milletinin verdiği demokrasi mücadelesi ise tarihin altın sayfasında yerini alacaktır.

Bu menfur saldırıda hayatını kaybeden kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri personelimize, fedakâr polisimize  ve aziz vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun.

Bizler Bayburt’ta faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları olarak, birlik ve bütünlüğümüze, huzur ve güvenliğimize yönelik insanlık dışı terör saldırılarını şiddetle kınadığımızı deklare ederken, bin yılı aşkın yurt edindiğimiz Anadolumuz da bizi biz yapan değerlere saygısı olmayan hiç bir eyleme göz açtırmayacağımızı bildiririz.

Var olsun milletimiz, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti Devletimiz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.