Abidin Paşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi, 13 Ocak’ta açılıyor

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara’nın ve Cumhuriyetin 100 yıllık geçmişine Abidin Paşa Köşkü’nü Milli Mücadele Müzesi yaparak sahip çıkıyor.

Abidin Paşa Köşkü Milli Mücadele Müzesi, 13 Ocak’ta açılıyor
Yayınlama: 23.12.2023
A+
A-

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Ankara’nın ve Cumhuriyetin 100 yıllık geçmişine Abidin Paşa Köşkü’nü Milli Mücadele Müzesi yaparak sahip çıkıyor.

“Müzeyi 100’üncü yılımıza armağan edeceğiz” diyen Taşdelen, “Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzemizi 13 Ocak’ta açıyoruz. Milli Mücadele’yi son teknoloji ile betimleyeceğimiz müzemiz, bu kapsamda Ankara’da bir ilk olacak.” dedi.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimiz, 100’üncü yaşını kutlarken, Çankaya Belediyesi de geçmişimize sahip çıkmaya devam ediyor.

Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen’in girişimiyle Ankara’da “ciğerin en geç bozulduğu yer” olarak da anılan tepede 1886-1894 yılları arasında yaptırılan ve mülkiyeti Çankaya Belediyesinde olan Abidin Paşa Köşk’ü de Ankara’ya kazandırılıyor. Cumhuriyet yıllarında Türk ordusunun subay ihtiyacını karşılayan Sınıf-i Muhtelife Zabit Namzetleri Talimgâhına ev sahipliği yapan Abidin Paşa Köşkü, Milli Mücadele Müzesi oluyor.

YENİ YILDA AÇILIYOR

“Müzeyi 100’üncü yılımıza armağan edeceğiz” diyen Taşdelen, “Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzemizi 13 Ocak’ta açıyoruz. Milli Mücadele’yi son teknoloji ile betimleyeceğimiz müzemiz, bu kapsamda Ankara’da bir ilk olacak” dedi. Cumhuriyetin 100 yıllık geçmişine Abidin Paşa Köşkü’nü Milli Mücadele Müzesi yaparak sahip çıkacaklarını kaydeden Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, şöyle devam etti: “Ebedi istirahatgâhı Çankaya’mızda olan Atatürkümüze layık hizmetler vermekten çok mutlu oluyoruz. Abidinpaşa Köşkü Milli Mücadele Müzemizin yapımı tamamlanmak üzere… Milli Mücadele’yi son teknoloji ile betimleyeceğimiz müzemiz, bu kapsamda Ankara’da bir ilk olacak. Anıtkabir’e gelen her yabancı ziyaretçi Milli Mücadele Müzemizi de ziyaret edecek. Böylece Ankara’nın önemli bir eksiği tamamlanmış olacak. Müzemizi de Cumhuriyetimizin 100 yılına armağan edeceğiz.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.