Afganistan Ataşesi ve Jawzjan Üniversitesi Rektörü’nden ziyaret

Afganistan Ataşesi ve Jawzjan Üniversitesi Rektörü’nden ziyaret
Yayınlama: 10.01.2018
A+
A-
Afganistan İslam Cumhuriyeti Kültür Ataşesi Shujauddin Karvanbashi, Jawzjan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Masoud Haqbin ve beraberindeki heyet Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun ile birlikte Vali Ali Hamza Pehlivan’ı ziyaret etti.
Kültür Ataşesi Karvanbashi ile Rektör Haqbin Bayburt Üniversitesi ve Jawzjan Üniversitesi arasında işbirliğini artırmaya yönelik imzalanan protokol sonrası Vali Pehlivan’ı ziyaret ederek ziyaret programları ve yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler verdi.
Vali Pehlivan Türkiye ve Afganistan’ın birbirine tarihsel güçlü bağlarla bağlı iki dost ve kardeş ülke olduğunu ifade ederek iki üniversite arasında imzalanan işbirliği protokolünün bu bağlara yaraşır bir adım olduğunu, müşterek çeşitli çalışma ve faaliyetlerin gerçekleştirileceği protokolden dolayı Bayburt ve Jawzjan Üniversitelerinin Rektörlerini kutladı ve protokolün hayırlı olmasını diledi.
Vali Ali Hamza Pehlivan’a ziyarette Jawzjan Üniversitesi Rektörü Masoud Haqbin tarafından Afgan Türklerine ait yöresel kıyafet ‘Çapan’ hediye edildi.
Vali Pehlivan da misafirlerine Bayburt bakırından yapılan fincan takımı hediye etti. Çekilen hatıra fotoğrafının ardından ziyaret sona erdi.​

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.