Ağbal açıkladı, “Özel İdare’ye 1.1 milyon ilave kaynak”

Ağbal açıkladı, “Özel İdare’ye 1.1 milyon ilave kaynak”
Yayınlama: 06.08.2015
A+
A-

Bayburt Milletvekili Naci Ağbal, Bayburt Özel İdare Genel Sekreterliği’ne iller Bankasından son üç ayda aktarılan ilave kaynaklar hakkında yazılı basın açıklaması yaptı.

Milletvekili Ağbal,

“Değerli Basın Kuruluşu;

Seçim döneminde ziyaret ettiğimiz köylerde muhtarlarımız tarafından gündeme getirilen talepler arasında içme suyu, sulama ve kanalizasyon hatlarında kullanılmak üzere malzeme talepleri vardı.

Yapılan talepler üzerine, İller Bankası yetkilileri ile görüşmeler yaptık. Bunun sonucunda Mayıs ayında 500 bin liralık ödenek Bayburt İl Özel İdaresi’ne geldi. Daha sonra ilave talepler dikkate alınarak, İller Bankasından yeniden kaynak talebinde bulunuldu. Bu talep de dikkate alınarak İLBANK Yönetim Kurulu yeniden köylerimizin içme suyu, sulama kanalları ve kanalizasyon işlerinde kullanılacak malzeme alımı için 600 bin lira kaynak tahsis etti. Söz konusu kaynak bu hafta Özel İdare Genel Sekreterliği’ne aktarılmıştır.

Böylece Bayburt İl Özel İdaresi’ne son 3 ay içerisinde toplam 1.1 Milyon lira İller Bankası’ndan ilave kaynak aktarıldı.

Söz konusu ilave kaynakların Bayburt İl Özel İdaresi’ne tahsisi hususunda gösterdikleri yakın ilgiden dolayı İller Bankası Yönetim Kurulu’na ve İller Bankası Genel Müdürü’ne teşekkür ediyorum.

Bayburt’umuza hayırlı olması temennilerimle saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.