Ağbal, sanayi esnafını ziyaret etti

Ağbal, sanayi esnafını ziyaret etti
Yayınlama: 24.05.2015
A+
A-

AK Parti Bayburt Milletvekili adayı Naci Ağbal, seçim çalışmaları kapsamında 21 Şubat Küçük Sanayi Sitesi esnafı ve merkez mahalle muhtarları ile bir araya geldi.

Ağbal, beraberinde Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ve Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahap Kavcıoğlu ile birlikte geldiği 21 Şubat Küçük Sanayi Sitesi’ndeki esnaflarla görüşerek kendilerinden taleplerini dinledi.

Kooperatif Başkanı Cengiz Kahraman’ın sanayi sitesi ile ilgili taleplerini dinleyen ve bu talepleri tek tek not alan Ağbal, Küçük Sanayi Sitesi’nin önümüzde ki dönemde Bayburt’ta daha da güçlenmesinin ve burada ki esnafın kazancınızın artması kendilerini de ziyadesiyle memnun edeceğini söyledi.

Ağbal, gelecek dönemde küçük sanayi sitesindeki işleri büyütecek, burada iş ve aş üreten kişilerin çalışmalarını gerçekleştirmek olacağını belirterek, “Burada gördeğüm 81 ildeki küçük sanayi siteleriyle ortak sorunları var, ortak işleri var. Dolayısıyla önümüzdeki dönemde hükumet olarak inşallah küçük ölçekli işletmelerin büyütülmesi, desteklenmesi konusunda çabalarımız olacak. Onun için küçük sanayi sitesi esnafı olarak sizden 7 Haziran seçiminde bize destek istiyorum. Bayburt için destek istiyorum. Çünkü biz eğer güçlü bir şekilde Bayburt olarak bu seçimlerden çıkarsak inşallah yeni dönemde Bayburt’un gücüne güç katarsak bizde o güçle Bayburt’un ve Küçük Sanayi Sitesi’ne katbe kat fazlasını yararız. Bundan hiçbir şüpheniz olmasın, bunlar zor işler değil ama siyaseten Bayburt’un güçlü bir destek vermesini bu dönemde ben özellekle sizden rica ediyorum. Bu Bayburt için son derece önemli” dedi.

Ekonomik istikrarın olmadığı, yüksek enflasyonunu, yüksek kamu açıklarının olduğu ülkelere yabancılar gelip yatırım yapmadığını kaydeden Ağbal, “Aynı şey Bayburt için geçerli değil mi? Bir yatırımcı gelip Bayburt’ta yatırım yapıp yapmama kararını verirken Bayburt’taki bürokrasiye bakıyor, belediyeye bakıyor. Aynı şey ülkeler içinde geçerli. Bir ülkenin hükumeti eğir yatırımcının önünü görmesini sağlayamıyorsa o ülkeye hiçbir yatırımcı gelmiyor. Onun için 7 Haziran seçimleri geçirdiğimiz diğer seçimler gibi durmuyor. Çünkü 2002’yi hatırlayın iki partili bir meclis aritmetiği oluştu ve o aritmetikten sonra yabancılar, içerdekiler, herkes güçlü bir siyasi iktidarı gördü. Dolayısıyla biz en büyük ilerlemeleri hep 2002 ile 2007 yılları arasında yaptık. Son yıllarda yaptığımız herşey aslında o ilk beş yıldaki ilerlemelere dayanıyor” ifadelerini kullandı.

Ağbal, 7 Haziran seçimlerinden sonra olası dört partili meclis arıtmetiğinin Türkiye’nin ekonomik kazanımları başta olmak üzere tüm kazanımlarını geriye götüreceğini hatırlatarak, konuşmasını şöyle sünründü:

“Şimdi öyle bir noktaya geldik ki dört partili bir parlamento aritmetiğinde ne yapısal reform dedeğimiz reformlar yapılır nede bu memleketin hayrına olan elimizi taşın altına sokmamız gereken işleri yapamayız. Onun için güçlü siyasi iktidara bugün daha fazla ihtiyacımız var. Ne için? Son 12 yılda ben şahsen güzel şeyler yapıldığına inanıyorum. Onları daha da ileriye götürmemiz lazım. Hep söylüyorum 1980 model anayasayla bu ülke daha fazla ilerleyemez. Şuanda mecliste gurubu bulunan hiçbir siyasi parti mevcut anayasa iyidir, bize yeter diyiyor mu? demiyor. Mutlaka anayasayı değiştirmemiz gerekir diyiyor. Sadece anayasanın nasıl değiştirilmesi konusunda uzlaşma yok. Bu seçimlerde eğer güçlü bir siyasi bir iktidar çıkarsa inşallah halk bu sefer anayasayı yapacak. Anayasa halkın önüne konulacak. Bu açıdan da 7 Haziran seçimleri önemli.”

Bu seçimlerin Türkiye için önemli olduğu kadar Bayburt içinde önemli olduğuna vurgu yapan Ağbal, “Bu dönemde Bayburt’u siyaseten daha güçlü bir şekilde Ankara’da temsil edelim. Bayburt’un hükumet faaliyetlerinden daha fazla pay almasını sağlayalım, gücümüzü gösterelim. Ben yaklaşık 30 yıldır Ankara’da bürokraside çalışan bir insanım. Bu süre zarfında gördüğüm şey şu. Her vilayetin temsilcileri, yöneticileri o vilayete daha fazla yatırım yapılması için gayret gösteriyor, çaba sarf ediyor ama o birlik ve beraberliğin olduğu illerde, siyasi gücün yüksek olduğu illerde o imkanlardan daha fazla istifade ediliyor” diye konuştu.

Ağbal, sanayi esnafı ve muhtarlardan yeni dönemde Bayburt’un gücünü büyültmek ve Bayburt için oy kullanmalarını isteyerek, konuşmasını şöyle tamamladı:

“7 Haziran seçimlerinde Bayburt için oy kullanalım. Bayburt için sandığa gidelim. Çok farklı şeyler konuşuluyor Bayburt’ta. Çok küçük şeylerde konuşulduğunu görüyorum. Ayrışma zamanı değil, küçük işlerle uğraşma zamanı değil, günü kurtarma zamanı hiç değil, oyumuzu boşa harcama, oyumuzu gönül için, hatır için harcama zamanı değil. Benim şahsım değil Bayburt’un bir şansı. 40 gündür buradayız çalışıyoruz. Sorunları çözüyoruz, çözdüğümüzüde görüyorsunuz. Önümüzde ki dönemde şu 40 günde çözdüğümüzün 40 katını çözebiliriz ama biz 7 Haziran seçimlerinde bu çözümün anahtarını sizden istiyoruz. Eğer bu anahtarı bize verirseniz güçlü bir şekilde, biz bu anahtarı aldığımızda omuzumuzda ki o yükün karşılığını evel Allah veririz. Hepimizin bu şehre karşı bir vebali var. Yanlışları düzeltme vebali var, iyileri yapma vebali var, bu bizim elimizde. Bazen öyle zamanlar vardır ki bir noktada şehrin kaderini değiştirecek zamanlardır. Ben şahsen bu dönemin böyle bir dönem olduğuna inanan bir insanım. Yüreğimi ortaya koydum, inanıyorumda. Bürokrasiden gelen bir tecrübemde var. İki milletvekili eğer bu dönemde Bayburt’tan güçlü bir şekilde giderse bunun Ankara’da ne karşılığı olduğunu da çok iyi biliyorum.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.