Ankara’da Bayburt Rüzgarı…

Ankara’da Bayburt Rüzgarı…
Yayınlama: 10.01.2015
A+
A-

Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek, davet üzerine Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir süre görüştü. Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hakan Kobal ise aynı gün Ak Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdi.

CUMHURBAŞKANIMIZ DEĞERLİ BİR DEVLET ADAMIDIR

Görüşme sonrası bir açıklama yapan Bayburt Milletvekili Bünyamin Özbek “12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı Sarayına daveti Bayburt olarak bize mutluluk verdi.12. Cumhurbaşkanımız ‘halkın adamı, milletin adamı, gönül adamı’ olarak bu ülke için 13 yıldır gecesini gündüzüne katan içimizden biridir. Cumhurbaşkanımız, Bayburt’a özel olarak önem veren ve Bayburt’u seven Bayburtlunun ve Bayburt’un isminin geçtiği her anda, her yerde ve her zamanda heyecanını gizleyemeyen değerli bir devlet adamıdır. Bayburt son cumhurbaşkanlığı seçiminde yüzde 80’lik oy oranıyla cumhurbaşkanımız ile olan gönül bağının sağlamlığını teyit etmiştir. Cumhurbaşkanımızın görevi devralmasından sonra cumhurbaşkanımız Bayburt’a olan sevgisini tekrar tekrar dile getirdi. Cumhurbaşkanımızın Bayburt’a olan bu ilgisi 12 yıllık Başbakanlık döneminde yapılan hizmetlerde de görülmektedir. Cumhurbaşkanımızın ilk ziyaretini Bayburt’a yapması ve mitingdeki coşkunun kendisini çok duygulandırması, yağmurlu bir günde Bayburt halkının cumhurbaşkanımızı sabırla beklemesi cumhurbaşkanımız tarafından takdirle karşılanmıştır.  Bu aynı zamanda Bayburtlunun bayrağını, milletini, devletini, devlet adamını, vatanını ne kadar çok sevdiğini ve bu değerlere ne kadar bağlı olduğunu göstermiştir “dedi.

YENİ ÜLKE VİZYONUNDA ARTIK SÖZ SADECE MİLLETİNDİR

Cumhurbaşkanlığı Sarayında sıcak bir ilgiyle karşılandığını belirten Milletvekili Özbek, ” İçimizden birinin cumhurbaşkanlığı sarayında olması bizim duygularımızla Yeni Türkiye’yi yönetmesi bizleri hem heyecanlandırmakta hem de mutlu etmektedir. Yeni ülke vizyonunda artık söz sadece milletindir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan da bunun en güzel örneğidir. Cumhurbaşkanımız, Türkiye’deki değişim sürecinin ne kadar etkili olduğunun, milli iradenin en güzel bir şekilde yürütme erkine yansıdığının bir göstergesidir “ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN BAYBURT’A SELAM, SEVGİ VE ŞÜKRAN

Milletvekili Özbek, açıklamasını şöyle tamamladı:

” Cumhurbaşkanımız Bayburt’u çok yakinen takip ediyor. 80 ilin cumhurbaşkanı olmasının yanında Bayburt’un fahri cumhurbaşkanı olduğunu ifade ettiler. En kalbi duyguları ile tüm Bayburtlu hemşerilerimize selamlarını, sevgilerini ve şükranlarını iletmemi söylediler. Bu selam, sevgi ve şükran hislerini Bayburtlu bir kardeşiniz olarak sizlere iletmekten de ayrıca mutluluk duyuyorum.”

Aynı gün Ak Parti İl Başkanı Hakan Kobal ise Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüştü.

BAYBURT GELECEĞİN VİZYON ŞEHRİ OLACAKTIR

Görüşme sonrası bir açıklama yapan Ak Parti İl Başkanı Kobal, ” Milletvekilimiz Bünyamin Özbek’in Cumhurbaşkanlığı Sarayında cumhurbaşkanımız ile görüşmesi sırasında Ak Parti İl Başkanımız olarak Genel Başkanımız, Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu ile bir görüşme gerçekleştirdik. Deyim yerindeyse Ankara’da Bayburt rüzgârı esti. Başbakanımız Davutoğlu Bayburt’a Dış İşleri Bakanı olarak geldi hemen ardından başbakan oldu. Başbakanımızın Bayburt’a olan ilgisi baş başa görüşmemizde de ortaya çıktı. Başbakanımız, ‘ Milletvekili kardeşimiz Bünyamin Bey, Ankara’daki çalışmaları ile Belediye Başkanımız Mete Memiş kardeşimiz Bayburt yerelindeki çalışmaları ile, İl başkanımız olarak sizlerin de çalışmalarıyla Bayburt geleceğin vizyon şehri olacaktır “dedi.

BAYBURT 2023 YILINDA BÖLGENİN PARLAYAN YILDIZI OLACAK

Başbakan Davutoğlu’nun Bayburt’taki başarı rüzgârının devam etmesi gerektiğini söylediğini aktaran Kobal, ” Bayburt Sayın Başbakanımız için çok önemli bir şehir, kadim bir şehir. Başbakanımızdan aldığımız samimi güçle Bayburt’ta gerek bürokrasi olarak, gerek sivil toplum kuruluşlarımız olarak, gerek teşkilat olarak, gerekse milletvekilimizin ve belediye başkanımızın da tüm çalışmalarıyla Bayburt’u 2023 vizyonuna taşıyacağız. Biz Bayburtlular olarak Ankara’da gerek bürokraside, gerek siyaseten çok güçlü durumdayız. Bugün milletvekilimiz Özbek, cumhurbaşkanlığı sarayında ben ise başbakanımız ile beraberim. Milletvekilimiz cumhurbaşkanımızla ben başbakanımızla Bayburt’un geleceğini konuşuyoruz. Milletvekilimizin çalışmalarıyla, belediye başkanımızın çalışmalarıyla bizim de onlara katacağımız güçle milletimizin bize verdiği emaneti layıkıyla yerine getireceğiz. Son dönemde sesinin gür çıktığı bir Bayburt, 2023 yılının ses getiren, huzuru ile Türkiye’ye örnek olan bir şehri olacak. Bayburt 2023 yılında bölgenin parlayan yıldızı olacak “ifadelerini kullandı.

Kobal, açıklamasını şöyle bitirdi: ” Genel Başbakanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu, tüm Bayburtlu hemşerilerimize sevgilerini gönderdi. Yüce Rabbim dünyanın dört bir yanında bulunan Bayburtlu hemşerilerimizin ve kadim şehrimiz Bayburt’un birlik ve beraberliğini ve huzurunu bozmasın dedi.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.