‘Arasta Bayburt’ projesi için destek sözleşmesi imzalandı

‘Arasta Bayburt’ projesi için destek sözleşmesi imzalandı
Yayınlama: 31.05.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından yürütülen 2023 Yılı Sosyal Gelişmeyi Destekleme Programı (SOGEP) kapsamında onaylanan ‘Arasta Bayburt’ isimli projenin destek sözleşmesi imzalandı.

Bayburt Valiliği’nde gerçekleşen imza törenine; Bayburt Valisi Cüneyt Epcim, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Hayrettin Koçyiğit, KUDAKA Genel Sekreteri Oktay Güven katıldı.

Bayburt İl Özel İdaresi’nin yürütücüsü olduğu proje kapsamında Bayburt Kent Müzesi yerleşkesinde yöresel ürünlerin tanıtım, üretim ve pazarlanmasına yönelik bir yöresel ürün satış merkezi kurulacaktır. Satış merkezi içerisinde; Bayburt mutfağı, ehram dokuma alanı, güveç ve tandır imalat alanı, yöresel aktar, süt ve arı ürünleri satış alanı, hediyelik eşya satış alanı ve bir çay evi yer alacaktır.

Arasta Bayburt bünyesinde oluşturulacak üretim ve satış alanlarının kullanımında kadın kooperatiflerine öncelik tanınacaktır. Toplam bütçesi yaklaşık 4 milyon 500 bin TL olan proje neticesinde toplam 24 kişinin istihdam edilmesi planlanmaktadır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
  1. yüksel GİDER dedi ki:

    Bayburt için güzel bir girişimdir..
    hayırlı olsun.