Arda Boyları, Bayburt’ta sahneleniyor

Arda Boyları, Bayburt’ta sahneleniyor
Yayınlama: 15.11.2016
A+
A-

Arda Boyları adlı tek perdelik bale eseri 24 Kasım 2016 perşembe akşam 19.00 de sahneleniyor…

Trakya yöresine ait çok sevilen türkülerden biri olan Arda Boyları’nın hikâyesini ve müziğini modern dansla harmanlayan Arda Boyları, birbirlerine âşık iki genç olan Halime ve Recep’in hikâyesini anlatıyor.

Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar, Çalın Davulları, Dere Geliyor Dere gibi sevilen türkülerin çok sesli müzik ile halk müziği senteziyle yorumlandığı Arda Boyları’nda bağlama, darbuka, asma davul gibi yerel sazlar ve halk oyunu motifleri de bulunuyor.

Koreografi ve rejisi Özgür Adam İnanç’a ait olan Arda Boyları’nın müzikleri İsmail Sezen ve Arda Erdem’e ait. Librettosu Ayşegül Çelik tarafından yazılan eserin dekor tasarımını Hakkı Kandır, kostüm tasarımını Gülnur Çağlayan gerçekleştirdi. Işık tasarımında ise O.Murat Yılmaz’ın adı var.

Arda Boylarında Halime rolünde Ilgaz ERDAĞ – Merve GÜRER , Recep rolünde Orçun ÜNAL – Erkin İNAN – A. Cem ŞENOĞLU Anne rolünde Ana GORGIASHVILI – Nazmiye Kıratlı Khozashvili, İsmail rolünde Orkun BAYDOĞAN – Çağıl han ÖZTORNACI, Fatma Kadın rolünde Arzu Kaya – Özlem ÖZDEMİR, Ağa rolünde David KHOZASHVILI – Cihan GENEK, Zehra rolünde Damla Oktay, Cemil rolünde ise A. Cem ŞENOĞLU dönüşümlü olarak dans edeceklerdir. 24 Kasım 2016 Perşembe günü Zihni Şair Kültür Merkezinde sahnelenecek.

 

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.