Aşk’ın Şairi, BAYDER’i onurlandırdı

Aşk’ın Şairi, BAYDER’i onurlandırdı
Yayınlama: 27.05.2015
A+
A-

Türk Edebiyatının yaşayan ünlü şairlerinden Cemal Safi, edebiyatın ve edebiyata yönelik etkinliklerin Bayburt’ta öncü kuruluşu olan Bayburt Tarih-Kültür ve Edebiyat Derneği’ni ziyarette bulundu.

Dernek binasında gerçekleşen ziyarette ünlü şair Cemal Safi’yi; BAYDER Başkanı Fatih Dündar, yönetim kurulu üyeleri ve şair, yazar ve ozanlardan oluşan dernek üyeleri karşıladı.

Gönlümüze, yüreğimize derneğimize hoş geldinizAşkın Şairi, BAYDER’i onurlandırdı

“Şiirleriyle beslendiğimiz, şiirlerinden gıda aldığımız edebiyatımızın yaşayan çınarını, büyük değerini derneğimizde ağırlamak bizler için büyük bir onurdur. Gönlümüze, yüreğimize derneğimize hoş geldiniz Hocam” ifadeleriyle ziyaretten büyük bir onur duyduklarını belirten Bayder Başkanı Dündar,

BAYDER’in, yerel ve özellikle de ulusal manada; şiir şölenleri, aşık programları, TRT programları, Hekat Geceleri ve Türkiye geneli şiir yarışmaları gibi edebiyata yönelik öncü programlar gerçekleştirdiğini de belirtti.

Çok isabetli karar vermişsiniz

Dündar, Türkiye genelinde 2013 yılının en büyük şiir yarışma organizasyonunu gerçekleştirdiklerini ve bu sene de ikincisini ilan ettiklerini belirtirken, Aşkın Şairi Cemal Safi yarışmada birinci olan şiiri ve şairinin kim olduğunu öğrendi.

Dereceye giren bu isme yabancı olmadığını belirten Safi, “Birçok alanda üst seviyede meziyeti olan birisidir. Doğrusu çok isabetli karar vermişsiniz, BAYDER’i tebrik ederim.” ifadelerine yer verdi.

Tek Hece döküldü dilinden

Safi, şiirle tanışma anını anlattı ve Türkiye’de milyonların gönlünde taht kuran şiirlerinden Senden Sonrası, Bulunur ve Tek Hece şiirlerini seslendirdi.

Sohbet havasında gerçekleşen ziyaret, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.