Atık Su Arıtma Tesisi İnşaatı Tamamlanmak Üzere

Atık Su Arıtma Tesisi İnşaatı Tamamlanmak Üzere
Yayınlama: 27.08.2014
A+
A-

ATIK SU ARITMA TESİSİ’NİN İNŞAATI SON SÜRAT DEVAM EDİYOR

Bayburt’ta birçok mahallede eş zamanlı olarak kanalizasyon çalışmaları sürerken bir taraftan da Atık Su Arıtma Tesisi’nin inşaatı son sürat devam ediyor.

 

Yüzde 80 Tamamlandı

Haziran ayında İspir yolu üzeri Boğazlar mevkiinde 26 dönüm arazi üzerinde temelleri atılan tesisin çalışmalarını yerinde takip eden Belediye Başkanı Mete Memiş, Atık Su Arıtma Tesisi’nin inşaat çalışmalarının yüzde 80 tamamlandığını ve bir hafta içerisinde ise mekanik kısmına başlanılacağını söyledi.

 

Çoruh’umuz Tertemiz Akacak

İnşaat çalışmalarının istenilen seviyede ilerlediğini ve 24 Kasım’da faaliyete geçmesi ile birlikte Çoruh’un tertemiz akacağını kaydeden Belediye Başkanı Memiş, “Bu biyolojik arıtma tesisi ile birlikte Çoruh’umuz tertemiz akacaktır. Çoruh’umuza şehir içerisinde kanalizasyon karışmayacaktır. Kanalizasyon buradan arıtılacak ve artık Çoruh’ta pislik olmayacak, Çoruh’umuz kokmayacak, Çoruh’umuz tertemiz olacak. 24 Kasım itibariyle de bu işletme hizmete açılmış olacaktır” dedi.

 

Bayburt’umuz Her Geçen Gün Daha Yaşanılabilir Bir Şehir Haline Gelecektir

Çoruh Nehri’ni kanalizasyon atıklarından kurtaracak olan projenin toplam maliyetinin 8 milyon 869 bin lira olduğunu, 102 bin nüfusa göre planlandığını ve Bayburt’un 100 yıllık problemini çözeceğini ifade eden Belediye Başkanı Memiş konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Bayburt’umuz her geçen gün daha güzel olacak. Bayburt’umuz her geçen gün daha yaşanılabilir bir şehir haline gelecektir. Burada bütün Bayburtlu kardeşlerime gösterdikleri sabır ve anlayıştan dolayı teşekkür ediyorum. Evet, sabredip bekliyoruz, Bayburt’a yakışan budur. Bizde çalışmalarımızın daha hızlı sürmesi için elimizden gelen her türlü gayreti sarf ediyoruz.”

 

Bayburt’umuzu Ne Kadar Daha Güzelleştiririz Gayreti İçerisindeyiz

“Devletin Bayburt’a bakışını bu anlamda değiştirmek için çalışıyoruz. Bakanlarımızla, Başbakanımızla, Cumhurbaşkanımızla bu anlamda görüşmelerimizi bizatihi ben yaptım. Bakışları çok olumlu, Bayburt’un devlete olan bakışından, Bayburt’un devletinin yanında oluşundan kaynaklanan tavrından dolayı ümit ediyorum ki; Başbakanımızın, Cumhurbaşkanımızın da diğer yetkili bakanlarımızın da Bayburt’a bakışı çok olumlu. Bu anlamda bize yardımlarını esirgemeyecekler diye düşünüyorum. Çünkü Bayburt’un buna ihtiyacı var. Bütün hemşehrilerim şundan emin olabilirler ki, Belediye Başkanı olarak Bayburt’u ne kadar yukarı çıkarırız, Bayburt’umuzu ne kadar daha güzelleştiririz, Bayburt’umuzu ne kadar daha yaşanılabilir bir şehir yaparız onun gayreti içerisindeyiz.”

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.