Aydıntepe ilçesindeki sergiye yoğun ilgi

Aydıntepe ilçesindeki sergiye yoğun ilgi
Yayınlama: 09.06.2015
A+
A-

Bayburt Portalı – Aydıntepe ilçesi Halk Eğitimi Merkezinde yılsonu sergisi açıldı.

Sergi açılışına Valimiz Yusuf Odabaş, Valimizin eşi Songül Odabaş, Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Aydıntepe İlçe Kaymakamı Yeliz Yıldızhan, Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş, Aydıntepe Belediye Başkanı Haşim Şentürk, Kurum Müdürleri ve  Protokol mensupları katılmıştır.

Aydıntepe Halk Eğitim Müdürü Gökhan Karakurt yaptığı açıklamada “ sergimiz genel ölçüde büyük beğeni toplamış olup Bayburt ve civar köylerden üst düzeyde katılım olmuştur.

Aydıntepe ilçesindeki sergiye yoğun ilgiHalk Eğitim Merkezinde iyi insan, iyi vatandaş ve nitelikli insan gücü yetiştirilmesini amaçlamaktayız. Bu amaçlar doğrultusunda Genel Kurslar, Mesleki ve Teknik Kurslar, Okuma Yazma Kursları, Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Okullarının tüm iş ve işlemleri Halk Eğitim Merkezimiz tarafından yürütülmektedir.

Aydıntepe İlçe Halk Eğitim Merkezi olaral 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında 28 kurs açıp 3000 nüfuslu ilçemizde 278 erkek 255 bayan toplamda 533 kişiye ulaşmayı başararak etkin bir çalışma dönemi geçirmenin sevinci içerisindeyiz. Bu kurslardan elde edilen tecrübelerle ortaya çıkan ürünlerimiz sergilenmiştir.

Kurslarda özellikle kadınlarımız sosyal anlamda faaliyet bulacakları bir takım alanlarda kurslar açılmasını sağladık. Ekonomik anlamda katkı sağlayacağına inandığımız bazı kurslardan edinecekleri bilgi ve becerilerle bir şeyler üreterek kendilerine ve ailelerine katkı sağlayacak düzeye gelmelerini arzu ettik” dedi.

Daha sonra serginin açılışını yapan Sayın Valimiz ve eşi Songül hanımefendi sergiyi gezerek sergilenen bir birinden güzel el emeği göz nuru ürünler hakkında kursiyerlerden bilgi aldılar.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.