BAL’da Gruplar Açıklandı

BAL’da Gruplar Açıklandı
Yayınlama: 13.08.2014
A+
A-

 

BAL’da Gruplar Açıklandı

2014-15 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de gruplar belli oldu. İki yıl aradan sonra yeniden BAL Ligi’ne merhaba diyen Bayburt Belediyespor, 14 takımlı 2. Grupta mücadele edecek.

14 Eylül’de başlayacak olan Bölgesel Amatör Lig müsabakalarında grup birincisi olan takımlar doğrudan Spor Toto 3. Lig’e çıkarken, gruplarını son iki sırada tamamlayan takımlar ise küme düşecek.

Bayburt Belediyespor’un mücadele edeceği 2. Grup takımları şu şekilde açıklandı:

1 – BAYBURT BELEDİYESPOR

2 – BEŞİKDÜZÜSPOR (TRABZON)

3 – KARADERESPOR (TRABZON)

4 – YOMRASPOR (TRABZON)

5 – ÇAYELİSPOR (RİZE)

6 – ARDEŞENSPOR (RİZE)

7 – 1926 BULANCAKSPOR (GİRESUN)

8 – GÖRELESPOR (GİRESUN)

9 – ARHAVİSPOR (ARTVİN)

10 – SERHAT ARDAHANSPOR

11 – TORULSPOR (GÜMÜŞHANE)

12 – KARSSPOR

13 – 13 ŞUBAT ERZİNCAN GENÇLİKSPOR

14 – IĞDIR ARAS SPOR

 

 

BAL LİGİ TEMSİLCİMİZ BELEDİYESPOR, ANTRENMANLARINA DEVAM EDİYOR

 

İki yılın ardından Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Bayburt’u yeniden temsil edecek olan Bayburt Belediyespor, antrenmanlarına devam ediyor.

Bayburt Grup Özel İdare Gençlikspor’un 3. Lig’e yükselmesiyle birlikte doğrudan BAL Ligi temsilcimiz olan Bayburt Amatör Lig şampiyonu Bayburt Belediyespor, yeni sezona yoğun bir şekilde hazırlanıyor.

 

BELEDİYE BAŞKANI SPORCULARI YALNIZ BIRAKMADI

 

Bayburt Belediyespor’u hazırlık çalışmalarında yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Mete Memiş, iki yıl aradan sonra yeniden Bayburt’u BAL Ligi’nde temsil edecek olan takıma başarılar diledi.

Bir taraftan Belediyespor’un hazırlık çalışmalarını izlerken bir taraftan da takım antrenörü Süleyman Dündar,  takım yöneticileri Özcan Çelik, Mahmut Yazar ve Remzi Kılıç ile sohbet eden Belediye Başkanı Memiş, BAL Ligi temsilcimiz Belediyespor’un genç ağırlıklı kadroyla yeni sezona başlamasını istedi.

 

“Takımımız Bayburt’u En Güzel Şekilde Temsil Edecektir”

Yetenekli gençlerimizi spora kazandırmak ve başarılı futbolcuların giderek artması adına gençlere önem verilmesi gerektiğini ifade eden başkan Memiş, yaptığı açıklamada “Bu yıl BAL Ligi’nde ilimizi temsil edecek olan Belediyespor’umuzun genç bir kadroyla yarışa katılmasını temenni ediyoruz. Antrenörünümüz ve takım yöneticilerimiz bu anlamda kadrosunu oluşturacaktır. Takımımız lige yabancı değil; nasıl ki iki yıl üst üste BAL Ligi’nde Bayburt’umuz için gayret sarf ettiyse bundan sonra da Bayburt’a yakışır şekilde, Bayburt adına üzerine düşen görevi yerine getirecektir. Bu bakımdan takımımıza sonuna kadar güveniyorum. Bizim burada hedefimiz sadece şampiyonluğa ulaşmak değil, aynı zamanda birlik ve beraberliğimizi sürdürmektir. Çünkü spor dostluğumuzu, kardeşliğimizi, dayanışmamızı artırma adına olursa daha da kıymetli olur” diye konuştu.

 

“Genç Ağırlıklı Kadroyla Mücadele Edeceğiz”

Takımla ilgili Belediye Başkanı Memiş’e bilgiler veren antrenör Süleyman Dündar ise, Bayburt Belediyespor’un BAL Ligi’nde ilimizi temsil eden ilk takım olmakla birlikte iki yıllık tecrübelerinin olduğunu belirterek yeni sezona en iyi şekilde hazırlanacaklarını söyledi. Antrenör Dündar, “BAL Ligi’nde tecrübeli birkaç futbolcumuzla birlikte genç arkadaşlarımızı kaynaştırıp genç ağırlıklı bir kadro ile mücadele etmeyi hedefliyoruz.  Bayburtlu gençlere futbolu sevdirmek ve meslek olarak kabul ettirmek adına çalışacağız”  dedi.

 

Bayburt Belediyespor, BAL Ligi’ndeki İlk Temsilcimiz Olmuştu

1990 yılında kurulan ve amatör ligde birçok kez şampiyonluğu elde eden Bayburt Belediyespor, 2010-2011 futbol sezonunda hayata geçen Bölgesel Amatör Lig (BAL) uygulamasında Bayburt’u ilk temsil eden takım olmuştu. Birinci yılda ligi orta sıralarda tamamlayan Bayburt Belediyespor, sezon sonunda Bayburt Amatör Küme şampiyonu İl Özel İdarespor’la yaptığı baraj maçını kazanarak 2011-2012 futbol sezonunda BAL Ligi’ne devam ederek ikinci yılında da yine ligi orta sıralarda tamamlamıştı. Baraj maçında Bayburt İl Özel İdarespor’la bir kez daha karşı karşıya gelen Bayburt Belediyespor, bu kez rakibine yenilerek BAL Ligi’ne veda etmişti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.