Başbakan Yıldırım’dan ’14 bin öğretmen’ açıklaması

Başbakan Yıldırım’dan ’14 bin öğretmen’ açıklaması
Yayınlama: 05.09.2016
A+
A-

PKK ve FETÖ’nün birlikte hareket ettiğini dile getiren Yıldırım: “FETÖ 15 Temmuz’dan sonra PKK’dan Cumhurbaşkanı ve Başbakana suikast yapmasını istedi. Bu millet alçaklığın bu kadarını da görmedi.” dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Diyarbakır’da STK temsilcileriyle buluştuğu toplantıda konuştu. Başbakan Yıldırım’ın konuşmasından satır başları şöyle:

’15 Temmuz’da şehitlerimiz, gazilerimiz oldu. Ancak bu süreç 79 milyonun kardeşlik duygusunu tahkim etti, Yenikapı ruhunu ortaya koydu. Bütün maskeleri düşürdü, bütün hainlerin ortaya çıkmasına vesile oldu. Terör örgütü mensuplarının, destekçilerinin maskesi düştü, kanlı yüzleri ortaya çıktı. Bundan böyle FETÖ dinimizi kullanarak, vatandaşlarımızın duygularını sömürerek, faaliyetlerini yapamayacak. Başka örgütleri de böylece bildik.

“CUMHURBAŞKANINA BAŞBAKANA SUİKAST İSTEDİLER”

15 Temmuz’dan sonra işler kötü gidince FETÖ tekrar randevu istiyor. Yeniden bir araya geliyorlar ve bölücü terör örgütünden başka taleplerde bulunuyorlar. Bu da, ‘Efendim bu işi halledemedik, bari Cumhurbaşkanına, Başbakanına suikast yapın da maliyeti neyse verelim.’ Alçaklığın bu kadarını görmedi bu millet. Bunların hepsinin hesabı görülecek. Yolları mayınlayan, insanların üzerine bombaları atan, bu milletin fidan gibi yavrularını toprağa düşüren alçaklara bu millet dersini verecek. Hedefimiz, amacımız terörü Türkiye’nin gündeminden düşürmek, Türkiye’nin gündeminden terörü düşüremezsek, burada yatırım alanları da, fabrikalar da hayal olur, gecikir. En büyük varlık yaşamdır. İnsan hayatının tehlikede olduğu yerde ne ticaret konuşulur, ne iş konuşulur, ne de gelecek konuşulur. Onun için devlet olarak, hükümet olarak birinci görevimiz Türkiye’nin her karışında vatandaşımızın rahatça seyahat etmesini sağlamak. Can korkusu yaşamadan bunu temin etmek. Terör örgütlerinin sivillere, askere, polise ve korucuya zarar verecek durumdan tamamen çıkarmak. Bütün bunlar sağlanınca operasyonlar duracak. Aksi halde operasyonlar artarak, devam edecek. Terör örgütü PKK’nın ‘Kürtler’ diye bir sorunu yok. Ancak Kürt ve Türklerin PKK sorunu var. Bunu çözmenin yolu da millet ve devlet arasından kana doymayan eşkıyaları çıkarmak. Başka çaremiz yok.

“TERÖRÜ DÜŞÜREMEZSEK YATIRIM HAYAL OLUR”

O şehitlerimizin, gazilerimizin hesabını soracağız. Bu alçaklara bu millet dersini verecek. Hedefimiz terörü Türkiye’nin gündeminden düşürmek. Terörü düşüremezsek, yatırım hayal olur. Hükümet olarak birinci görevimiz Türkiye’nin her yerinde vatandaşlarımızın can güvenliğinden tereddüt etmeden seyahat etmesini sağlamaktır.

İki ateş altında feryat ediyor, feryatlarını duyan yok. Türkiye’ye gelecekler, bırakmıyorlar. Ürdün’e, Libya’ya gidecekler bırakmıyorlar. Adeta bir kapana sıkışmış durumdalar. İnşallah kısa sürede yapılacak temaslarla buradaki insanlık dramını da sona erdirmek için büyük bir gayret içindeyiz.

“TERÖRLE İÇ İÇE GEÇMİŞ 14 BİN ÖĞRETMEN”

Bu bölgede görev yapan, terörle bir şekilde iç içe olmuş 14 bin öğretmen olduğu tahmin ediliyor. Ancak bunların ne kadarının doğrudan terör örgütüyle ilişkili olduğu, ne kadarının olmadığı yapılacak incelemelerle, soruşturmalarla ortaya çıkacak. Bayramdan sonra okullar açılıyor, Milli Eğitim Bakanımız ile konuştuk, tedbir olarak üzerinde şüphe bulunan, gerekli tespitleri yapılan bütün öğretmenler açığa alınacak, yeni ders döneminde bunlara görev verilmeyecek. Bunun yerine yeni baştan öğretmenlerimizi buraya göndereceğiz.

“DAĞA GİDEN GENÇ SAYISI 10 KAT AZALDI”

Terör örgütü büyük bir darbe yedi. Terör örgütü artık gençlerimizi dağa götüremiyor. Geçen seneye göre dağa giden genç sayısı 10 kat azaldı. Gençlerimizi kurtarmak için, onlara daha heyecan verici bir gelecek hazırlamamız lazım. Terörle mücadele konusunda asla geri adım atmak yok. Eski Türkiye’ye geri dönmek yok. Daha güçlü bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. En büyük katkıyı verecek şehirlerin başında Diyarbakır geliyor.

“ESKİ TÜRKİYE’YE BİR DAHA DÖNMEYECEĞİZ”

Şu çukur siyasetinden sonra terör örgütü büyük bir darbe yedi. Ve bu darbe ile beraber terör örgütü artık gençlerimizi dağa götüremiyor. Geçen seneye kadar 10 kat azaldı. Geçen sene 4 bin gencimizi dağa götürüyorlardı, 2016’da 400 ancak götürdüler. Gençleri kurtarmak için daha güzel ve heyecan verici gelecek hazırlamalıyız. Bu da yapılacak yatırım, iş olanakları, sosyal faaliyetlerini gerçekleştireceklerini alt yapının hazırlanmasıdır. Bunları da hızlı bir şekilde tamamlayacağız. Emin olun, rahat olun terörle mücadele konusunda asla geri adım yok. Eski Türkiye’ye bir daha dönmeyeceğiz. Tam aksine sizlerle birlikte, geleceği daha güçlü bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz. Yeni döneme, kalkınma hamlemize en çok katkıyı verecek şehirlerin başında Diyarbakır geliyor. İşte bugün yeni paketimizi kamuoyu ile paylaştık.’

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.