Başkan Demir, Bayburt Devlet Hastanesi yönetimini eleştirdi

Başkan Demir, Bayburt Devlet Hastanesi yönetimini eleştirdi

ABONE OL
05.02.2021 17:12
Başkan Demir, Bayburt Devlet Hastanesi yönetimini eleştirdi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sağlık-Sen Bayburt Şube Başkanı Cemil Demir Bayburt Devlet Hastanesi yönetimini eleştirerek hukuki süreç başlatacağını belirtti.

 

Bayburt Devlet Hastanesinde Neler Oluyor?

Sağlık-Sen Bayburt Şube Başkanı Cemil Demir yaptığı yazılı basın açıklamasında, Bayburt Devlet Hastanesi çalışanlarının hastane yönetiminin akıl almaz, anlamsız ve aşağılayıcı tavırlarıyla karşı karşıya kaldığını söyleyerek, hukuki süreç başlatacağını belirtti.

 

Demir’in açıklaması şöyle:

“Çalışanlarımızın motivasyonunu ve iş verimliliğini arttırmak, vatandaşlarımıza da daha iyi hizmet sunmak için çalışması gereken hastane yöneticileri hem sağlık çalışanlarına hem de sendikamızın çalışmalarına balta vuruyor. Hastane ziyaretlerimizde üyelerimizle yaptığımız görüşmeler sonucunda mobbing başta olmak üzere birçok haksızlığın yapıldığı tarafımıza iletildi.

 

Sağlık-Sen olarak öncelikli olarak hedefimiz çalışanlarımızın motivasyonu, sosyal ve ekonomik haklarıdır. Bu bağlamda Bayburt Devlet Hastanesinde yaşanan sorunların çözümü ve hukuki yollar ile alakalı çalışmalarımızı başlatacağız. Çalışanlarımızdan aldığımız şikâyetleri siz değerli basın mensupları ile paylaşma mecburiyeti doğmuştur. Çünkü gelinen noktada sorunlara Sağlık Müdürlüğü ve hastane yönetimi ile istişare yoluyla çözüm bulunamayacağı anlaşılmıştır. Sağlık-Sen olarak bundan sonra ki çalışmalarımız adli ve hukuki boyutta olacaktır” ifadelerini kullandı.

 

Şube Başkanı Cemil Demir, Bayburt Devlet Hastanesi yöneticilerinin aşağıdaki sorulara cevap vermesini beklediklerini söyledi:

 

– Ben buranın başhekimiyim ben nasıl istersem öyle olacak diyerek dikta ettiğiniz doğru mu? 

 

– Fazla mesailer bazı personele izin bazılarına ise ücret olarak ödenmesinin sebebi adam kayırmak mı?

 

– Devlet Hastanesinde çalışanların üzerine uygulanan baskının ve mobingin üstünü örtüp konuyla ilgili dilekçe veren personelleri rotasyon adı altında başka servislere zoraki görevlendirdiğiniz doğru mu?

       

-Hastanemizde fedakarca çalışan uzman hekimlerimizden birinin almış olduğu istirahat raporunu reddedip aynı zamanda raporu veren uzman hekime baskı yapıp raporu iptal etmesini söylediniz mi? Bunları yaparken hastane idarecileri ile iyi ilişkisi içerisinde olan hekimlere bir hafta veya on beş gün işe gelmemeleri yönünde taviz verip, göz yumduğunuz doğru mu?

 

-2018 yılından beri devem eden süpervizör hizmetlerinde bazı personellere haksız yere fazla mesai ücreti ödeyip devleti binlerce lira zarara uğrattığınız doğru mu?

       

-Personeller arasında ayrımcılık yapıp iş verimini ve iş barışını bozduğunuz doğru mu?

       

-Pandemi döneminde sağlık çalışanları sağlığı ve güvenlikleriyle ilgilenmediğiniz doğru mu?

       

-Yemek hizmetlerinden çalışanlarımızın memnun olmadığı ve şikâyetlerin görmezden gelindiği doğru mu?

 

Yasal haklarımız doğrultusunda sağlık çalışanlarımızın hak ve menfaatlerini korumak için konunun takipçisi olacağımızı tüm kamuoyuna ve sağlık çalışanlarımıza duyuruyoruz.”

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.