Başkan Güler, her gün billboardlarına saldırıldığını söyledi

Başkan Güler, her gün billboardlarına saldırıldığını söyledi
Yayınlama: 10.05.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – 14 Mayıs seçimlerine çok az zaman kala Gelecek Partisi Bayburt İl Başkanı Nazir Güler, Bayburt’ta ortak milletvekili adaylarının billboardlarına yönelik saldırılar yapıldığını açıkladı.

Güler, yaptığı yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

Değerli Bayburtlular, Kıymetli Hemşehrilerimiz;

Seçime 4 gün kaldı. Hepimiz farklı görüşlerde, farklı fikirlerde olabiliriz; bu bizim zenginliğimizdir.

Çünkü bu yıllardır böyleydi. Yeri gelir hararetle tartışırdık ama kavga etmezdik sonunda yine barışırdık. Bayburt siyasi tarihinin hiçbir dönemi bu kadar kutuplaşmamış ve ayrışmamıştı. Bizler ayrı zeminlerde siyaset yapıyor olabiliriz. Hepimizin hedefi iyi bir Türkiye ve yaşanılabilir bir Bayburt.

Bir buçuk aydır kimsenin kalbini kırmamaya özen göstererek çalışmalarımızı yürütmeye gayret gösteriyor kapı kapı dolaşıp köy köy geziyoruz.

Her siyasi parti gibi bizler de ortak milletvekili adayımız Sayın Dr. Karabey Kadri Karaoğlu’nun projelerinin tanıtıldığı afiş ve reklamlarımızı şehrimizin çeşitli yerlerine astırdık. Ancak son günlerde yaşanan olaylar şehrimizi de etkisini altına almış durumda. Kin ve nefretlerle her gün başka bir billboard afişine maalesef saldırılar oluyor.

Şehrin nüfusunun her geçen gün azaldığı, işsizliğin ve hayat pahalılığının arttığı, hatta “Kendimize bütün müzikleri yasaklıyoruz. Müziksiz bir kampanya olacak!” denilmesine rağmen caddelerde araç gezdirilmesini ve daha birçok nedenin sorumlularına ses çıkaramayanlar bizleri eleştiriyorlar.

Sanki yıllardır bu memleketi biz yönetiyoruz. Seçim çalışmalarında bugüne kadar tek bir proje ve yatırım planı açıklayamayanlara laf söylemeyen, adaylar arasında Bayburt’tu tanımayan, hatta Bayburt’ta ne bir evi, ne de kalacak bir yeri dahi olmayan üniversitenin Konukevi’nde kalan birini bu şehre vekil olarak getirenlere neden tek bir şey söylemiyorsunuz.

Bu memleketin tozunu, karını, çamurunu sizlerle birlikte yaşayan ve yine sizlerle birlikte yaşayacak olan bizlere karşı yapılan bu saldırıları siz değerli hemşerilerimizin takdirlerine ve vicdanlarına havale bırakıyoruz.

Bizler, bu şehre zarar gelmesin diye kalan bu son 4 günde yine kimsenin kalbini kırmamaya özen göstererek çalışmalarımızı yürütmeye gayret göstereceğiz ve ‘birlikte kazanacağız.’

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.