Başkan Pekmezci’den öğrenci yurtlarına ‘ikametgah’ mesaisi

Başkan Pekmezci’den öğrenci yurtlarına ‘ikametgah’ mesaisi

ABONE OL
18.12.2021 09:56
Başkan Pekmezci’den öğrenci yurtlarına ‘ikametgah’ mesaisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Portalı – Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci öğrenci yurtlarını ziyaret ederek buralarda kalan üniversite öğrencileri ile görüşmelerine devam ediyor.

Ziyaretleri kapsamında Kervansaray Kız Öğrenci Pansiyonu, Esila Kız Öğrenci Yurdu, Sıla Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonlarına giden Başkan Pekmezci buralarda öğrencilerle bir araya gelerek sohbet etti.

Öğrencilerle sohbetinde onlara tarih ve kültür açısından ne kadar önemli bir şehirde tahsil hayatlarını sürdürdüklerini anlatan Başkan Hükmü Pekmezci, Bayburt hakkında tarihi ve kültürel açıdan bilgiler verdi. Öğrencilerden ikametlerini Bayburt’a almalarını isteyen Pekmezci bunun bir vatandaşlık görevi olduğunu ve hem öğrenciler hem de Bayburt’un lehine olduğunu belirtti.

Daha sonra öğrencilere Bayburt hakkında sorular yönelten Başkan Pekmezci sorularını doğru cevaplayanlara çeşitli hediyeler verdi. Öğrencilerin Bayburt Belediyesi’nden talep ve isteklerini de dinleyen Pekmezci tek tek not aldırdı.

Belediye Başkan Yardımcısı Nesimuttin Selçuk’un da hazır bulunduğu ziyaretler daha sonra hatıra fotoğrafı çekilmesinin ardından sona ererken Başkan Pekmezci ziyaretlerin sonunda, Kervansaray Kız Öğrenci Pansiyonu Sahibi Âdem Burak’a, Esila Kız Öğrenci Yurdu Sahibi Halit Serhat Boran’a Sıla Kız ve Erkek Öğrenci Pansiyonları Sahibi Erol Ocaklı’ya, personellerine ve kıymetli öğrencilerimize bu akşam bizi misafir ettikleri için teşekkür ediyorum dedi.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.