Bayburt Ak Gençlik’ten ’15 Temmuz programı’

Bayburt Ak Gençlik’ten ’15 Temmuz programı’
Yayınlama: 18.07.2021
A+
A-

15 Temmuz hain darbe girişiminin 5. yıldönümü dolayısıyla ülke genelinde olduğu gibi Bayburt’ta da çeşitli etkinlikler düzenlendi. Yeni Şehir Parkında düzenlenen programa şair ve yazar Dursun Ali Erzincanlı da katıldı.

AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığınca Yeni Şehir Parkında düzenlenen programa AK Parti İl Başkanı Hacı Ali Polat, eski milletvekilleri, eski belediye başkanları, şehit aileleri ve gaziler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve Kur’an-ı Kerim Tilavetinin okunmasıyla başlayan program, 15 Temmuz darbe gecesi yaşanan olayları anlatan video ve görsel sunum ile devam etti.

Programda Ak Parti Bayburt İl Başkanı Hacı Ali Polat konuşmasında 15 Temmuz’un karanlık bir gün olduğunu, 16 Temmuz’un ise karanlığın aydınlığa döndüğü bir gün olduğunu belirtti.

İl Başkanı Polat’ın ardından AK Parti Bayburt Gençlik Kolları Başkanı Batuhan Tataroğlu, ‘milletin mukaddes değerlerini canı pahasına muhafaza ettiğini’ konuşmasında belirtti.

Konuşmaların ardından sahne alan Dursun Ali Erzincanlı Şehit Ömer Halisdemir anısına yazdığı “30 Kurşun” isimli şiiri ve diğer şiirlerini seslendirerek katılımcılara duygulu anlar yaşattı.

Program sonunda okunan sala ile birlikte protokol üyeleri, vatandaşlar ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ellerinde Türk Bayraklarıyla alanda demokrasi nöbeti tuttu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.