Bayburt Belediye Başkan Adayı; Fatih Yumak

Bayburt Belediye Başkan Adayı; Fatih Yumak
Yayınlama: 24.11.2018
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Haliç Kongre Merkezi’nde açıkladığı 40 aday arasında yer alan Fatih Yumak’a, sahnede AK Parti Kadın Kolları Başkanı Dilek Ünver Atamer ile Gençlik Kolları Başkanı Osman Durgut eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti olarak yerel belediyecilik anlamında 2014 yılında alınan başarıyı 2019 yılı Mart ayında daha da yukarıya çıkaracaklarını ifade ederek, projelerin adayların tamamının belirlenmesinin ardından açıklanacağını kaydetti. Erdoğan, İstanbul, Ankara ve İzmir’de aday götermeyerek Cumhur İttifakı’na destek veren MHP Lideri Devlet Bahçeli’ye de teşekkür ettiği konuşmasında, Cumhur İttifakı’nın Türkiye’nin 2053 ve 2071 hedeflerinin temel harcını oluşturduğunu kaydetti.

Fatih Yumak kimdir?

1984 yılında Bayburt’ta doğan Yumak, İlk orta ve Lisesi yi Bayburt’a okudu. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünü tamamladı. Üniversite yıllarında Uluslararası İlişkiler Araştırma Topluluğu (UAT) bünyesinde aktif ve etkin görevler aldı. Trabzon Avrasya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Halkla İlişkiler Ana Bilim Dalında yüksek lisans öğrenimi tamamladı.

Ticaretle uğraşan Yumak MÜSİAD Bayburt’un kurucu başkanlığını yaptı. 13 Eylül 2017 tarihinde AK Parti Bayburt İl Başkanlığına atanan Yumak evli ve üç çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.