Bayburt Belediye Başkanlığında Devir Teslim Töreni

Bayburt Belediye Başkanlığında Devir Teslim Töreni
Yayınlama: 05.04.2014
A+
A-
 
Makamda gerçekleşen törende eski ve yeni meclis üyeleri de yer aldı.. Başkan Polat tamamlanan ve devam eden çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.. Görevi devreden Başkan Polat, yeni başkana Şehrin anahtarını, Belediyenin mührünü ve Kur’anı Kerim takdim etti.. Makamda bir süre sohbet oldu. Belediyeden personelle vedalaşarak ayrılan Başkan Polat’ı Yeni Başkan Memiş kapıya kadar uğurladı… Son olarak Yeni Başkan ve meclis üyeleri Atatürk Anıtına Çelenk sundu..
 
Hacı Ali Polat

Vicdanen çok rahatım. Çünkü AK bir belediyeden aldığım belediyeyi ak bir belediyeye teslim etmenin huzurunu yaşıyorum. Bu bir bayrak yarışı. Herkesin görevi eline aldığı bayrağı bir sonraki koşucuya teslim etmektir diye düşünüyorum. Rabbimin takdiri ve vatandaşımızın tasvibi ile ben bu görevi devraldım ve şu anda sizlerin huzurunda bana verilen bu görevi devrediyorum. Öncelikle il başkanımızı seçim süresince geçirmiş olduğu başarılı süreçten dolayı tebrik ediyorum. Bu sonucun doğmasında emeği geçen herkesi kutluyorum. Mete hocamı tebrik ediyorum. Zor bir göreve bilerek talip oldu. Ben görevi devraldığım zaman da zor bir dönemdi şu anda devredeceğim dönem de yine zor bir dönem. İnsanlar hem doğal gaz gelsin diyorlar hem de yollarımız bozulmasın diyorlar. Zor bir görev devralındığını bu sebepten dolayı söylüyorum. Bu sene ve bir daha ki sene bu şehrin bütün mahalleleri, bütün cadde ve sokakları hem kanalizasyon için hem de içme suyu şebeke hattı için kazılacak ve bu çalışmalar yapılırken bana olan eleştirilerin aynısı şu anki yönetime de gelmeye başlayacaktır. Bu konuda halkımızı bilinçlendirmeliyiz. Bu manada bizlere de büyük görev düşüyor.

  Daha önce dediğim gibi bu görev bir bayrak yarışı. Önemli olan da geride eserler bırakmaktır. Ben yeteri kadar eser bıraktığımı düşünüyorum. Bunları yaparken de gerek kendi gücümüzü gerekse kurduğumuz dostlukların neticesince kardeş belediyelerimizin gücünü çok kullandık.

Kendimden sonraki yönetime en önemli eserim diye emanet olarak bıraktığım bir konudan bahsederek sözlerime nihayet vereceğim. Bayburt Belediyesi’nin ek kaynaklara ihtiyacı var. Ek kaynak olmadan belediyemizin hizmet elde etme imkânı maalesef yoktur.  İller bankasından gelen ödenek ile ancak sabit giderler karşılanabiliyor. Bu para ile hizmet üretme imkânı olmadığı için Bekir Beyin imzaladığı benim de çalışmalarda bulunduğum HES projesine ihtiyaç var. Bu projenin ürününü ben alamadım. Benden sonra Mete Bey’ de ürününü alamayacak. Belki on sene sonra belediye başkanı olan arkadaş bu projenin meyvelerini şehre yansıtmaya başlayacak. Ama biz hep şunu söyledik  ‘biz gelecek seçimi değil gelecek nesli düşünerek hareket ediyoruz’ başbakanımızdan aldığımız talimat ve enerji bu yöndeydi. HES projesinin bir an önce ihalesinin yapılıp inşaatına başlanması gerekiyor.

Görev sürem içerisinde özellikle benden desteğini esirgemeyen başta il başkanımız Yusuf Bey ve teşkilatımız başta olmak üzere, belediye meclis üyelerimize, belediye personelimize teşekkür ediyorum. Hizmet sürem içerisinde kimseyi kırmamaya gayret ettim. Vatandaşımızın nazı ile oynamaya gayret ettim. Kalbini kırdığım olduysa da haklarını helal etsinler. Benim kimsede hakkımın olduğunu düşünmüyorum. Herkese hakkımı helal ediyorum. Bundan sonra benden hangi konuda destek talep edilirse bu talepleri olumlu olarak karşılayacağımı buradan ifade etmek istiyorum. Sonucun Bayburt’umuza ve ülkemize hayırlı olmasını cani gönülden temenni ediyorum. Herkese başarılar diliyorum.
 *****

Mete Memiş

Hepinizi Allah’ın selamıyla selamlıyorum. Herkese saygılar sunuyorum. Kıymetli basın mensupları özellikle şehirlerin hafızası olarak sizleri nitelendiriyorum. Bu anlamda da yaptığınız çalışmalardan dolayı da sizlere teşekkür ediyorum. Sayın başbakanımız ve bizler 30 Mart milat olacak dedik. Dediğimiz gibi bu seçim hem Bayburt’umuz için hem de ülkemiz için bir milat oldu. Yeni Türkiye’den yana olanlar kazandı. Bayburt kazandı, Türkiye kazandı, Suriye kazandı, Mısır kazandı, Arakan kazandı, Myanmar kazandı… Yani dünyadaki bütün Müslümanlar kazandı. Bu anlamda; bu seçim süresi boyunca kıymetli Bayburt halkının göstermiş olduğu tutum ve davranışlar oldukça hoşumuza gitmiştir. Bayburt halkına yakışır bit tutum içerisinde sevgi ve saygı ile birbirimizle selamlaştık. Sonuç olarak da buraya geldik. Yine siyasi partilerimizin değerli yöneticilerinin seçim süresi boyunca göstermiş oldukları nazik davranış tutumlarına teşekkür ediyorum.

Kıymetli kardeşlerim belediyeciliğini, belediyesini devraldığımız değerli kardeşim, arkadaşım Sayın Hacı Ali Polat Bey’e hem bir arkadaşı olarak hem de Bayburt’umuza yapmış olduğu hizmetler için teşekkür ediyorum. Belediyemizi AK Parti belediyeciliği olarak devam ettirmenin huzuru içerisinde olacağız. AK Parti belediyeciliği katılımcı, sosyal, kültürel, çevre dostu ve hizmet belediyeciliği olacaktır. Bu anlamda şunu söylüyorum; Bu kardeşiniz herkese partileri ne olursa olsun ister misafir olsunlar ister mukim, ister müdür olsunlar ister memur olsunlar Bayburt’umuzun içerisinde yaşayanlara ve dışarda yaşayan kardeşlerimize yani herkese eşit mesafede olacaktır. Yalnız Bayburt adına taraf olacağız. Şehrimize iklim kazandıracak, vizyon kazandıracak ve her türlü fikrin destekçisi olacağız.

Demokratik kültüre sahip, çoğulculuğu ve katılımcılığı önemseyen bir belediyecilik anlayışı ile diyoruz ki: Bayburt’umuz için yapacağımız her önemli işte sivil toplum kuruluşlarının, kamu kurum ve kuruluşlarının, muhtarlarımızın, belediye meclis üyelerimizin, bütün belediye mensuplarımızın ve şehrimizin hafızası sayılan kıymetli basın mensuplarımızın görüşlerine muhakkak müracaat edeceğiz. Şehrimizin yetiştirdiği nitelikli insanları şehrimizle ilgilenen insanlar haline getireceğiz.

Bizler belediyeciliği makam ve ikbal kapısı olarak görmedik, görmeyeceğiz. Belediyecilik bizim için halka hizmettir. Bunun için bu güne kadar yapılan bütün hizmetler halkımız ve milletimiz içindir. Bundan sonra da yapılacak olan bütün hizmetler yine halkımız için olacaktır. Bu konuda insanı yaşat ki devlet yaşasın felsefesi bizim için çok önemlidir. Belediyecilik anlayışımız insanları şehirle tabiat arasında seçim yapmak zorunda bırakmayacak. Şehir ile tabiatı iç içe yaşayacak bir hizmet anlayışı güdeceğiz. Bayburt’umuzu başbakanımızın ortaya koyduğu gibi 2023 vizyonu ile buluşturacak hep birlikte el ele omuz omuza vererek Bayburt’umuzu daha temiz, daha yaşanılabilir ve özlenen Bayburt haline getireceğiz. Şimdiye kadar yapılan hizmetler müteşekkiriz. Ancak yapılanları yeterli görmeyip daha çok hizmet etmenin, daha çok fayda sağlamanın şehrimizi daha ileri taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Sadece elimizi ve bilgimizi değil aynı zamanda yüreğimiz de ortaya koyacağız.

Kıymetli arkadaşlarım tüm bu duygu ve düşüncelerle şerefli topluluğunuzu en kalpten selamlarımla selamlıyorum. Hepinize saygılarımı sunuyorum. Şunu ifade etmek istiyorum aldığımız görevin sorumluluğu omuzlarımızda bir yük olarak kalacaktır. Biz bu sorumluluğu taşımanın gayreti içerisinde olacağız. Kıymetli Bayburt halkı bize çok dua edin. Birileri duadan rahatsız olsa da, birileri bedduanın tarafı olsa da bizler duadan yanayız ve bu kardeşiniz de sizlerden dualarınızı bekliyor. Dualarınızı bizlerden esirgemeyin. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Çok teşekkür ediyorum.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.