Bayburt Belediyesi kitapla buluşturmaya devam ediyor

Bayburt Belediyesi kitapla buluşturmaya devam ediyor
Yayınlama: 10.04.2018
A+
A-

Bayburt Belediyesi tarafından başlatılan kitap seferberliğinde okurla buluşan kitap sayısı artıyor. Kitap seferberliğinin bu seferki adresi Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi oldu.

Şimdiye kadar çeşitli okullara ve öğrencilere 30 binin üzerinde kitap desteğinde bulunan Bayburt Belediyesi, Bayburt Polis Meslek Eğitim Merkezi öğrencilerini de kitapla buluşturdu. Polis Meslek Eğitim Merkezi konferans salonunda düzenlene törenle 374 kitap öğrencilere teslim edildi.

Her Zaman Yanınızdayım

Törende konuşan Belediye Başkanı Mete Memiş, “Okumanın yanındayız. Bizi kimsenin kullanmaması adına, bizleri başkalarının yönetmemesi adına bilgi bize ait olmalıdır. Eğer bize ait bilgi yoksa bizi başkaları yönetir, bu kaçınılmazdır. Yaptığınız iş çok önemli, çok kutsal. Belki de bu aziz vatanımızda yapılan en önemli vazife. Bayburt’ta kaldığınız sürece, Bayburt’ta belediye başkanı olarak kaldığım sürece bilin ki Bayburt Belediye Başkanı sizin yanınızdadır.” İfadelerini kullandı.

Siz Bu Aziz Vatanın En Temel, En Önemli Vazifesini Yerine Getiriyorsunuz

Polis Okuluna yardımcı olmaktan mutluluk duyacaklarını söyleyen Başkan Memiş, “Eğer Bayburt Polis Okulu’nun Bayburt Belediyesi’nden bir talebi olacaksa bu talep benim başımın üstündedir. Size hizmet etmek, sizin bir meselede yardımınıza koşmak, size el uzatmak benim için son derece önemlidir. Çünkü siz bu aziz vatanın en temel, en önemli vazifesini yerine getiriyorsunuz. Bu kutsal görevi yerine getiren genç, dinamik, yürekli, vatanperver, milliyetperver delikanlılara yardım etmekte Bayburt Belediye Başkanı olarak benim en temel vazifemdir.”  dedi.

Başkan Memiş’e Teşekkür

Bayburt İl Emniyet Müdürü Sezayi Er ile Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Ufuk Sami Günel ise konuşmalarında okumanın ve bilgili olmanın önemine değinerek Başkan Mete Memiş’e kitap desteğinden dolayı teşekkür ettiler. Konuşmaların ardından Başkan Memiş, İl Emniyet Müdürü Sezayi Er, ve Polis Okulu Müdürü Ufuk Sami Günel öğrencilere kitaplarını teslim ettiler.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.