Bayburt Belediyesi, su fiyatlarını ikinci kez düşürdü

Bayburt Belediyesi, su fiyatlarını ikinci kez düşürdü
Yayınlama: 16.03.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Vatandaş odaklı hizmetlerini sürdüren Bayburt Belediyesi’nden su fiyatlarına %7 oranında ikinci bir indirim daha geldi.

Vatandaşın cebini rahatlatan ikinci indirim ile beraber suya yapılan indirim oranı toplamda %14′ e ulaştı.

Türkiye’de ve dünyada devam eden ekonomik dalgalanmalar dolayısıyla vatandaşın yanında olmak adına şubat ayında 5189 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı’na istinaden; su ücretlerindeki KDV oranı %8’den %1’e düşürerek %7 oranında indirim yapan Bayburt Belediyesi, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Milliyetçi Hareket Partili belediyelere su fiyatlarında indirim yapmaları talimatlarının ardından KDV indirimine ek olarak yüzde %7 oranında bir indirim daha yaptı.

İnsan hayatındaki en temel ihtiyaçlardan biri olan su konusunda vatandaşın cebini rahatlatan karar hakkında açıklamalarda bulunan Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci kararın hayırlı olmasını temenni ederek, “Bayburt Belediyesi olarak her zaman vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Suya ulaşım konusunda fiyatlarımızı en makul seviyeye çekme adına gerekli adımları attık. Tekrar hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.