Bayburt Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni

Bayburt Belediyesi’nde Devir Teslim Töreni
Yayınlama: 05.04.2019
A+
A-

31 Mart yerel seçimlerinde Bayburt Belediye Başkanı seçilen Hükmü Pekmezci, mazbatasını aldıktan sonra Belediye binasına gelerek Mete Memiş’ten görevi devraldı.

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Bekir Kasap, MKYK Üyesi İdris Aydın, Merkez İlçe Başkanı Muharrem Baykal ve Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte Bayburt Belediyesi’ne gelen Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’yi belediye binası önünde eski Başkan Mete Memiş ve belediye personeli karşıladı. Belediye binası önünde gerçekleşen kurban kesimi ve duaların ardından başkanlık makamına geçilerek devir teslim töreni yapıldı.

Bir Bayrak Yarışının Teslim Töreninde Bulunuyoruz

Belediye Başkanlık görevini Mete Memiş’ten devralan Başkan Hükmü Pekmezci yaptığı konuşmada, “Bugün burada bir bayrak yarışının teslim töreninde bulunuyoruz.  Bayburt halkının teveccühü ile bize 5 yıllığına yeni bir görev lütfettiler. Bütün Bayburt halkına şükranlarımı arz ediyorum.  Rabbime hamdediyorum, şükrediyorum. 15 yıl sonra 7 oy ile kaybettiğim belediyeye Bayburt halkının ortaya koyduğu teveccüh ile bugün tekrar aranızda bulunuyorum.”dedi.

Bayburt Belediyesinde Devir Teslim Toreni Gerceklestirildi 5 – Bayburt PortalıBayburt İçin Güzel Şeyler Yapmak Arzusundayız

Devraldığı görevin kutsi bir görev olduğunu ve bu görevi en iyi şekilde yerine getirme bilincinde olduğunun altını çizen Başkan Pekmezci, “Kuşkusuz ki, aldığımız görev önemli bir görev, kutsi bir görev. Bu görevi en iyi şekilde yerine getirmek durumunda olduğumuzun bilincindeyiz.  Bayburt için güzel şeyler yapmak arzusundayız. İnşallah bunu başaracağız. Bugün burada belediye meclisi üyesi arkadaşlarımla beraber,  teşkilatımızla beraber sizlerin huzurunda Bayburt halkına layık olabilme adına elimizden gelen gayreti sarf ederek Bayburt’a güzel şeyler yapma arzusundayız.  Gün gelecek bugün Sayın başkanımız Mete Memiş Bey’in bize emanet ettiğini bizden sonra geleceklere bizler de emanet edeceğiz.  Biz bu şehirde gönülleri vatan sevgisiyle dolu, gerçek manada vatanı sevenlerin bulunduğu bu şehirde onlara hizmet etmek kadar, önemli bir görev kabul etmiyoruz.  Allah nasip ederse bu 5 yıl içerisinde elimizden geldiği kadarıyla o gayreti sarfedeceğiz.  Bayburt’u layık olduğu yere getirmek en büyük arzumuzdur. 5 yıllık görev süresi boyunca şehrimize hizmet eden Mete Memiş başkanımıza, belediye meclis üyelerine ve personelimize teşekkür ediyorum” İfadelerini kullandı.

 

Bayburt Belediyesinde Devir Teslim Toreni Gerceklestirildi 1 – Bayburt PortalıVaadettiğimiz Her Çalışmayı Bayburt Halkıyla Buluşturduk

Başkanlık görevini Hükmü Pekmezci’ye devreden eski Başkan Mete Memiş ise, “Bu bir görevdi. 5 yıllığına Bayburt Belediye Başkanlığına Bayburt halkı Mete Memiş’i uygun görmüştü.  Allah’a hamd ediyorum 5 yıllık süre içerisinde Bayburt halkına yapmayı vaat ettiğimiz her çalışmayı Bayburt halkıyla buluşturduk.  Bundan dolayı Allah’a hamd ediyorum ki, böyle güzel bir şehre hizmet etmeyi bana nasip etti.  Bayburt Belediyesi olarak yapılması gerekenler noktasında hiç bir şeyi ihmal etmeden bütün arkadaşlarımızla elimizden geleni yerine getirdik. Bugün bunun sevincini yaşıyorum. Bayburt’ta bugüne kadar ilk belediye başkanımız İbrahim Ağa’dan son belediye başkanımız Hacı Ali Polat Bey’e kadar bu arada bütün başkanlık görevleri süresinde Bayburt’a hizmet etmiş olan başkanlarımıza, belediye personeline teşekkür ediyorum. Bayburt halkına bu görev süremiz içerisinde bize gösterdikleri ilgiden, alakadan dolayı misafir,  mukim ve gurbette olanlarına teşekkür ediyorum.  Ve Sayın Cumhurbaşkanımıza ve onun şahsında hükümetimize Bayburt’a hizmet etme noktasında bize yaptıkları yardımdan dolayı şahsım ve şehrim adına şükranlarımı arz ediyorum.  Çok değerli belediye başkanımıza, Hükmü Abi’ye yapacağı çalışmalar için, yapacağı hizmetler için başarılar diliyorum. Seçimden dolayı da tebrik ediyorum.” Diye konuştu.

Konuşmaların ardından eski başkan Memiş, Belediye Başkanı Pekmezci’ye şehrin anahtarını takdim etti. Başkan Pekmezci ise yaptıkları hizmetlerden dolayı eski Başkan Memiş ve Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Kızılaslan’a hediye takdim etti.

Devir teslim töreninin ardından eski Başkan Memiş’i kapıya kadar uğurlayan Başkan Pekmezci, Bayburt Ortaokulu önünde bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sunduktan sonra makamına geçerek tebrikleri kabul etmeye başladı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.