Bayburt Belediyesi’nden Ağaçlandırma Hamlesi

Bayburt Belediyesi’nden Ağaçlandırma Hamlesi
Yayınlama: 03.04.2015
A+
A-

Bayburt Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehrimizde ağaçlandırma çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bahar aylarının gelmesiyle birlikte kolları sıvayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, şehrin daha yeşil bir görünüme kavuşması için ağaçlandırma ve düzenleme çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor.

Özellikle son 1 ayda çalışmalarını hızlandırarak yıl içinde şimdiye kadar 1000 adet fidanı toprakla buluşturan ekipler, belirlenen program dâhilinde, Şehit Osman Tepesi’nde 300, Şingah Mahallesinde 500, Bayburt Kalesi civarında 1000, çeşitli mezarlıklarda 1000, Erenli Köyü ile Veysel Mahallesi arasında kalan arazilerde 2000 ve Kaleardı Mahallesinde 700 adet olmak üzere toplamda 5 bin 500 adet fidanı daha toprakla buluşturacak.

Hedef Yıl Sonuna Kadar 10 Bin Adet..

Belli bir program dâhilinde 5 bin 500 adet fidanı belirlenen yerlere dikimini gerçekleştirecek olan belediye ekipleri, ayrıca 4 binin üzerinde fidanı daha ihtiyaç duyulan yerlerde toprakla buluşturarak yılsonuna kadar 10 bin adet hedefine ulaşmış olacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.