Bayburt Belediyesi’nden Hayır Çarşısı

Bayburt Belediyesi’nden Hayır Çarşısı
Yayınlama: 28.06.2016
A+
A-

Bayburt Belediyesi sosyal belediyecilik kapsamında çalışmalarını her geçen gün ileri seviyeye taşırken Bayburt’ta bir ilke daha imza atarak maddi durumu olmayan vatandaşlarımızın ücretsiz giyim alışverişi yapabilecekleri hayır mağazasını hizmete sundu.

Ramazan ayı boyunca ihtiyacı olan vatandaşların ücretsiz alışveriş yapacağı hayır çarşısı Bayburt Alışveriş Merkezi 1. Katta hizmet verecek. Çocuk giyiminden, bayan ve erkek giyimi ile ayakkabı satışlarının yapıldığı mağaza vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

Bir Al Bir Dua

“Bir Al Bir Dua” sloganıyla hizmete başlayan mağazada yetim ve öksüz çocuklar ile ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılmak üzere sıfır ürünlerden oluşan çeşitli elbiseler ve ayakkabılar bulunuyor.

Bayburt’ta bulunan mağaza sahiplerinin katkılarıyla kapılarını açan mağaza hakkında açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Mete Memiş, böyle bir mağazanın içinde bulunduğumuz mübarek Ramazan ayının ruhuna uygun olacağını düşünerek faaliyete geçirdiklerini belirtti.

Bu Çarşı Gönüllerimizin Birleşmesine Yardımcı Olsun

Bu mağazada ihtiyaç sahibi ailelere kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunacaklarını ifade eden Başkan Memiş şöyle devam etti:

 

“İnşallah ihtiyaç sahibi ailelerimize yetim ve öksüz çocuklarımıza buradan katkı yapmış oluruz. Daha önce sosyal belediyecilik anlayışı doğrultusunda pek çok projeyi hayata geçirdik ama en önemlilerinden birisi bu mağaza oldu. Biz istiyoruz ki, bu çarşı gönüllerimizin birleştiği yerlerden olsun. İnşallah gerçek ihtiyaç sahiplerine ulaşırız ve Ramazan aynın bereketinden toplumumuzun tüm bireyleri olarak yararlanırız.”

Bayburt Belediyesinden Hayır Çarşısı

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.