Bayburt Belediyesi’nden Okullara Mescit Malzemesi

Bayburt Belediyesi’nden Okullara Mescit Malzemesi
Yayınlama: 29.03.2014
A+
A-

Bayburt Belediyesi “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında okullara katkı sunmaya devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte birçok okul mescidinin yapılmasına katkı sunan Bayburt  Belediyesi, bu mescitlerin tefriş edilmesi amacıyla okullara malzeme dağıtımına devam ediyor.  Otogarın altında yer alan belediyeye ait ahşap atölyesinde, gerçekleşen törenle Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, mescit malzemelerini Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan’a teslim etti.

İnsanı İhmal Eden Hiçbir İdarenin Başarı Elde Etmesi Mümkün Değildir

Milli Eğitim Şube Müdürleri Altan Kalkın ile Abdülcelil Kahveci’nin de hazır bulunduğu törende bir açıklama yapan Belediye Başkanı Hacı Ali Polat, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün burada Milli Eğitimimizin bizden talebi doğrultusunda mobilya atölyemizin ürettiği okullarımızın mescit donatım malzemelerini teslim etmek için toplanmış bulunmaktayız. Daha önce ifade ettiğimiz gibi biz eğitime, spora, sanata, sivil toplum kuruluşlarımızın bütün taleplerine öncelik verdik bugüne kadar. Çünkü bunlar temelde insana hizmet eden kurumlar. İnsanı ihmal eden hiçbir idarenin başarı elde etmesi gerçekten mümkün değildir. Bizde olayın farkında olan insanlar olarak. Mescitlerin döşenmesi konusunda ki talebi hiç ikilemeden görevimiz kabul ettik. Ve arkadaşlarımızla birlikte; dolaplarını, rahlelerini, halılarını, askılıklarını arkadaşlarımız yaptılar. Ben bu malzemelerin üretilmesinde emeği geçen ustalarımıza sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum. Onlarda şükretsinler ki mescitlere malzeme ürettiler. Eğitime katkı sundular. İnşallah çocuklarımızın daha iyi eğitimi konusunda, ibadetlerini daha rahat yapabilmeleri konusunda küçük bir katkımızın olması durumunda bu bizim en büyük bahtiyarlığımız olur. Hayırlı olmasını temenni ediyorum. Malzemeleri sahiplerine teslim ediyoruz.”

Belediye Başkanımız Her Zaman Yanımızda Oldu

Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ise bir kamu kurumu olarak Bayburt Belediyesi’ni her zaman yanlarında gördüklerini belirterek, “Yaptığımız çalışmalarda belediyemizin bize vermiş olduğu destekler bizim için çok önemli yer tuttu. Yapacağımız çalışmalarda hep bildik ki başkanımız bize bu noktada her zaman destek olacaktır. Bu zeminde çalışmalarımızı yürüttük. Başkanımız hem kültürel sanatsal faaliyetlerimizde, hem diğer projelerimizde, hem de okullarımızın kitaplarla zenginleştirilmesi konusunda, gerek kullanıcı fiziki imkânların okul bahçelerini güzelleştirmesi, yeni okul yapımlarına yönelik olarak arsa temini konusunda gerçekten çok büyük desteklerini gördük. Bunu da şuanda zorunluğunu iki yıla bağlı olarak seçmeli derslerin Hz. Peygamber’in hayatının seçmeli olarak yoğun bir şekilde okullarımızda gerçekten okutulması, buna bağlı olarak da mescit ihtiyacının da olması ve mescit altyapısının hazırlanması konusunda toplamda 27 okulumuzda bu çalışma yapıldı. Mescitleri yenilendi zenginleştirildi. Bazıların da ilk defa kuruldu. Bu daha önce yapılan yardımın ikinci aşaması diyebilirim. Bu şekilde düşünebiliriz. Ben bu noktada şimdiye kadar yaptığı desteklerden dolayı, hem de şuan için mescitlerimizin zenginleştirilmesi ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik; dolaplar olsun, ayakkabılıklar olsun,  rahleler olsun, elbise askılıkları ve kitap desteğinden dolayı başkanımıza teşekkür ediyorum saygılar sunuyorum” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.