Bayburt Bilek Güreşi takımından büyük başarı

Bayburt Bilek Güreşi takımından büyük başarı
Yayınlama: 18.08.2021
A+
A-

2021 Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri tamamlandı. Tokat ilinde düzenlenen şampiyonada Bayburt Bilek Güreşi takımı damga vurarak önemli başarı elde etti.

Eski Dünya Bilek Güreşi Şampiyonu Tuncay Başaran’ın antrenörlüğünde şampiyonaya katılan Bayburt Bilek Güreşi takımı 3 altın, 2 gümüş ve 3 bronz madalya kazandı.

Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası ve Milli Takım Seçmeleri büyükler kategorisinde 80 kg’da Berkan Karakaşoğlu sağ ve sol kolda, 90 kg’da Cabir Çelik ise sağ kolda Türkiye şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldular. Yine büyükler kategorisinde Vedat Bozbey ise sol kolda Türkiye ikincisi, sağ kolda Türkiye üçüncüsü oldu.

18-21 yaş arası gençler kategorisinde 70 kg’da Emirhan Yıldızoğlu sağ kolda Türkiye ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

18 yaş altı gençlerde ise 70 kg’da Muhammed Emin Kaya sağ kolda, 75 kg’da İlker Bayraktar sol kolda Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalya kazandılar.

Bu sonuçlarla Türkiye Bilek Güreşi Milli Takımına birinciler federasyon destekleriyle katılırken, ikinciler kendi imkanlarıyla katılabilecek.

Pandemi döneminde bir buçuk yıllık çalışmayla bu başarıyı elde ettiklerini belirten takım antrenörü Tuncay Başaran, “Sporcularımızın çoğunluğunun ilk defa katıldıkları bir yarışmadan derece almaları çok önemli bir başarı. Bu yüzden çok mutluyum. Öğrencilerimin hepsini gözlerinden öpüyorum. Bayburt’umuza ve ülkemize nice şampiyonluklar kazandırmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Ayrıca Başaran, desteklerinden dolayı Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci’ye, Bayburt Gençlik ve Spor Müdürü Adem Köse’ye, Bilek Güreşi Federasyonu İl Temsilcisi İsmet Çakal’a ve kulüp başkanı Ünal Çelik’e teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.