Bayburt, eğitimde kaliteyi daha da artırıyor

Bayburt’taki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde uygulanacak olan Bayburt Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi (BEKAP) hayata geçiyor.

Bayburt, eğitimde kaliteyi daha da artırıyor
Yayınlama: 04.03.2017
A+
A-

Bayburt’taki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde uygulanacak olan Bayburt Eğitimde Kaliteyi Artırma Projesi (BEKAP)  hayata geçiyor.

Milli ve manevi değerlerine bağlı, kendisi ve çevresiyle barışık, insanları ve doğayı seven, teknolojiyi üst seviyelerde kullanarak akademik başarısında artış gösteren öğrenciler yetiştirmek için eğitim-öğretim faaliyetlerinin kalitesini artırmak amacıyla Bayburt’ta hayata geçecek olan BEKAP’ın tanıtım toplantısı yapıldı.

Bayburt Öğretmen Evi’nde gerçekleşen toplantıda ilk olarak kürsüye çıkan Bayburt Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, yaptığı konuşmada projenin amacı, konusu, hedef kitlesi, süresi ve proje kapsamında yapılacak faaliyetler hakkında kısaca bilgi verdi.

Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Hüseyin Akdoğan tarafından proje detaylarının sinevizyon eşliğinde anlatıldığı tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ise Bayburt’ta etiğim kalitesini daha da artırma adına böyle bir projenin hayata geçmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek eğitim konusundaki fikirlerini katılımcılarla paylaştı.

Çocuklarımızı Girecekleri Sınavlarla Değerlendirmeyelim

Kendisinin de bir eğitimci olduğunu dile getiren Başkan Memiş, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Sadece tecrübelerime dayanarak şunu ifade edeyim; Akademik başarıyı önce kendi aramızda değerlendirelim. Yani akademik başarı derken neyi kastediyoruz? Eğer çocuklarımızı girdikleri sınavlarda aldıkları notlarla, yaptıkları net sayılarıyla değerlendireceksek bunu rafa kaldıralım. Çocuklarımızı bence girecekleri sınavlarla değerlendirmeyelim. Şöyle zannediyoruz; Çocuklarımız 5 net daha fazla yaparsa daha mutlu olacak. Ya da ilk 10’a girdiği zaman Türkiye’nin en mutlu insanı olacak. Bunu kendi yaşadığımız hayattan da biliyoruz.”

Müfredatın Değişmesini Eğitimciler Olarak Destekleyelim

“Aslında çocuklarımızın neye kabiliyetleri olduğunu tespit edip onların o alanda başarı yakalamalarını sağlamak ya da onlara o alanda başarı yakalayabilecekleri çalışmaları yaptırmak gerekiyor.  Yoksa çocuklarımız robotlaşıyor. Ben bunları veli olarak ve bir matematik öğretmeni olarak biliyorum. İnşallah müfredatın değişmesi noktasında da sayın bakanımız sağ olsular değişikliğe gidiyorlar. Bunu biz eğitimciler olarak destekleyelim. Bu müfredatta köklü değişikliklerin yapılması noktasında çaba sarf edelim.”

Bayburt Belediyesi’ne Ne Düşüyorsa Yapmaya Hazırız

“Ben projeyi gerçekten çok çok olumlu gördüm. İnşallah uygulamada sadece projeyi tamamlamak adına değil de gerçekleşmesi için gayretimizin olmasını temenni ediyorum. Bu konuda Bayburt Belediyesi’ne ne düşüyorsa yapmaya hazırız.”

Daha sonra Bayburt Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Necmettin Tozlu tarafından proje paydaşlarına verilen konferansın ardından toplantı sona erdi.

Toplantıya Vali İsmail Ustaoğlu, Belediye Başkanı Mete Memiş, Vali Yardımcısı Mutlu Almalı, Aydıntepe Kaymakamı Selçuk Haskırış, Demirözü Kaymakamı Ali Erdoğan, İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, Milli Eğitim Müdür Yardımları ve Şube Müdürleri ile Bayburt’ta faaliyet gösteren okulların müdürleri katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.