Bayburt Halk Eğitim Merkezi’nde ‘Minik Eller Sanatla Buluşuyor’

Bayburt Halk Eğitim Merkezi’nde ‘Minik Eller Sanatla Buluşuyor’

ABONE OL
23.04.2022 18:03
Bayburt Halk Eğitim Merkezi’nde ‘Minik Eller Sanatla Buluşuyor’
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Portalı – Bayburt Halk Eğitim Merkezi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına özel ‘Minik Eller Sanatla Buluşuyor’ etkinliği düzenlendi.

İlkokul öğrencilerine geri dönüşüm ve sıfır atık bilincini oluşturmak amacıyla oluşturulan etkinlikte çocuklar, geri dönüşüm malzemelerinden yapılmış birbirinden güzel ve ilginç oyuncaklarla tanıştılar. Yeni oyuncak yapımı ile ilgili bilgi ve becerileri usta öğreticilerden öğrenerek oyuncak yaptılar. Bu oyuncaklar 23 Nisan hediyesi olarak çocuklara verildi.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdurrahman Algan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ’’Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık” projelerine büyük önem verdiklerini, ahşap atölyesinde kullanılmış olan sehpa, sandık, dolap ve ev eşyalarının boyanıp geri dönüşüme kazandırıldığını aktardı. Algan, giyim atölyesinde kullanılmış kumaşlardan çanta ev aksesuarlar yapılmakta olduğunu, takı atölyesinde ise çeşitli takılar ve hediyelik eşyalar yapıldığını belirtti.

Bayburtta Minik Eller Sanatla Bulustu 2 – Bayburt Portalı

Kursiyerler ve hocalarının çalışmaları sonucunda oluşan Geri Dönüşüm Kütüphanesi’ne de değinen Abdurrahman Algan, ayrıca okullarda Geri Dönüşüm ve Sıfır Atık konuları ile ilgili kurslar açtıklarını dile getirerek, Minik Eller Sanatla Buluşuyor etkinliğinin de bu kursların bir parçası olduğunu kaydetti.

Algan, Halk eğitim faaliyetlerinden bahsettiği konuşmasında, bu eğitim sezonunda 6500 kursiyere eğitim verildiğini, 1700’e yakın kişinin ise açık öğretim okullarından faydalandığını belirtti.

Etkinlik katılımcıların toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

Bayburtta Minik Eller Sanatla Bulustu 1 – Bayburt Portalı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.