Bayburt Halk Pazarında Covid-19 tedbirleri

Bayburt Halk Pazarında Covid-19 tedbirleri
Yayınlama: 24.03.2020
A+
A-

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni nesil corona virüs (Covid-19) ile mücadelede işi sıkı tutan Bayburt Belediyesi her hafta Pazartesi günü kurulan halk pazarında da tedbir aldı.

İlaçlı su ile cadde ve sokaklar yıkanarak özel olarak hazırlanan dezenfekte aracı ile caddeler ve sokaklar ilaçlanıyor. Vatandaşların yoğunlukla bulunduğu toplumsal noktalarda çalışmalar titizlikle sürdürülüyor.

Covid-19 ile mücadele çalışmaları kapsamında toplu kullanım alanları, kamu kurumları, toplu ulaşım araçları, duraklar, ibadet haneler ile cadde ve sokaklarda ilaçlama çalışması gerçekleştiren Bayburt Belediyesi toplum sağlığı için çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.  Kentte koronavirüs salgınına karşı etkin mücadelesini sürdüren Bayburt Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ilaçlama faaliyetlerine 7/24 devam ederken halk pazarında da dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi.

Covid -19 ile mücadelede azami derecede seferber olan Bayburt Belediyesi’nde Zabıta Müdürlüğü personeli de toplum sağlığını yakından ilgilendiren gıda konusunda tedbiri elden bırakmıyor. Temel besin gıdalarının satışa sunulduğu işyerlerini sıkı takibe alan Bayburt Belediyesi zabıta personeli, halk pazarında da bir takım önlemler aldı.

Pazar tezgâhlarının 3’er metre aralıklarla kurulmasını sağlayan ekipler, eldiven ve maske dağıttıkları pazarcılara uymaları gereken hijyen kurallarını bildirdiler. Özellikle yaş sebze ve meyvelerin tüketicilerce ‘seçmece’ olarak alınmasını engellenmesi gerektiği üzerinde duran zabıtalar, pazarcıların maske ve eldivenlerini takarak satışlarını yapmaları gerektiğini söylediler. Bir taraftan halk pazarında satıcıları hijyen kurallarına uygun şekilde davranmaları konusunda uyarılarını yapan zabıtalar, diğer bir taraftan da pazara gelen vatandaşlara da aynı kuralları tekrarlıyor. Kendileri de maske ve eldivenlerini takan zabıta personeli vatandaşlara el dezenfektanı sıkarak alışverişlerini olabildiğince hızlı bir şekilde yaparak evlerine geri dönmeleri gerektiği uyarısında bulunuyor.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.