Bayburt Orman İşletme Müdürlüğü arazisinde kenevir ele geçirildi

Bayburt Orman İşletme Müdürlüğü arazisinde kenevir ele geçirildi
Yayınlama: 17.09.2023
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt’ta Orman İşletme Müdürlüğü’ne ait orman dikim sahası içerisinde kenevir ekimi yaptığı tespit edilen 2 kişi tutuklandı.

Konuyla ilgili Bayburt İl Jandarma Komutanlığı tarafından yapılan açıklama şöyle:

Bayburt İl Jandarma Komutanlığınca yapılan istihbari çalışmalar sonucu Orman İşletme Müdürlüğüne ait orman dikim sahası içerisinde kenevir ekimi yapıldığının tespit edilmesi üzerine geniş kapsamlı inceleme ve araştırma başlatılmıştır.

08 Eylül 2023 tarihinde yasadışı ekim yapılan alanda içinde şüpheliler (T.T) ve (H.M.A)’nın bulunduğu araç takip edilerek durdurulmuştur. Araçta ve şüphelilerin üzerinde yapılan arama neticesinde (2) kök kenevir bitkisi ile içime hazır (5) gr. esrar maddesi ele geçirilmiştir.

Şüphelilere ait ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda ise (13) kök kenevir bitkisi, (70) gr. esrar maddesi, uyuşturucu madde tartımında kullanıldığı değerlendirilen (1) adet hassas terazi ile (2) adet ruhsatsız tabanca ele geçirilmiştir.

Şüpheliler Cumhuriyet Savcısı talimatı ile gözaltına alınmalarına müteakip çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konmuşlardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.