Bayburt PMYO, Trafik Eğitimlerine Devam Ediyor

Bayburt PMYO, Trafik Eğitimlerine Devam Ediyor
Yayınlama: 28.03.2014
A+
A-

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından finanse edilen EDES ( Engelliler Destek) Programı kapsamında Bayburt Polis Meslek Yüksek Okulu Müdürlüğü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Sakatlar Derneği Bayburt Şubesi ortaklığı ile yürütülen “ Trafikte Bilgili Ol, Dikkatli Ol” Projesi kapsamında Bayburt il merkezindeki ilk, orta ve lise okullarında okuyan öğrencilere trafik kuralları ve trafikte dikkatli olunması gereken konular hakkında eğitimler verilmeye devam ediyor.

Trafik kazalarına bağlı ilimizde engelliliği ve ölüm oranlarını düşürmek; halkımızda trafik kuralları konusunda bilinç düzeyini yükseltmeyi hedefleyen bu proje kapsamında Bayburt İl Emniyet Müdürlüğü kadrosundan ve Bayburt PMYO eğitimcilerinden oluşan 6 uzman eğitimci tarafından şuana kadar toplamda 3730 öğrenciye eğitim verildi.

İl Merkezindeki İlkokullarda okuyan 765 öğrenciye; ortaokullarda okuyan 1015 öğrenciye ve liselerde okuyan 1950 öğrenciye trafik kuralları, yaya geçitlerinin kullanımı, emniyet kemeri takmanın ve kurallara dikkat etmenin hayatımız açısından ne kadar önemli olduğu sunu ve videolarla desteklenerek anlatılmıştır.

2 ay daha sürecek eğitimlerde en az 7000 öğrenciye ulaşılması hedeflenmektedir. Ayrıca eğitimlerde bütün okullarda dikkat çekici afişler asılmakta ve konuyla ilgili şuana kadar binlerce eğitici materyal dağıtılmaktadır.

4 aylık eğitimlerin ilk 2 ayının tamamlanmasının ardından İl Emniyet Müdürü Bülent İsa Kaya ve Bayburt PMYO Müdürü Bülent Çiçek’inde katılımıyla eğitimciler tarafından bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiştir.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.