Bayburt Postası’na iki büyük ödül

Bayburt Postası’na iki büyük ödül
Yayınlama: 21.07.2017
A+
A-

1952 yılında Bayburt’ta ilk matbaayı kuran ve gazetecilik deyince ilk akla gelen isim merhum Osman Okutmuş’tan öğütlü torunları gazetecilik mesleğinde iki ulusal ödülü daha şehrimize kazandırdı.

En iyi haber dalında ikincilik Bayburt’un

Şehit Mustafa Cambaz anısına düzenlenen 30’ncu Yerel Medya Özendirme Yarışması ödül töreni Grand Ankara Otel’de gerçekleşti.
Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) düzenlediği ve 63 ilden 629 eserin yarıştığı 30’ncu Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu. İnternet haber dalında ‘Demire Söz Geçiren Ustalardan: Nahit Barın’ adlı haberi ile ikinciliği Bayburt’a kazandıran Bayburt Postası Gazetesi Editörü H. Murat Okutmuş, ödülünü Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay’ın elinden aldı.

Bu yıl Şehit Gazeteci Mustafa Cambaz’ın anısına düzenlenen yarışmanın ödül töreni Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca ve 33 ülkeden onlarca gazetecinin katılımıyla Grand Ankara Otel’de gerçekleşti.

Törene Bayburt Postası Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Okutmuş ve editör Murat Okutmuş birlikte katıldı.

Jüri Özel Ödülü de TGC’den geldi

TGC-KAS 19. Yerel Medya Ödülleri sahiplerini buldu.

Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün 30’ncu Yerel Medya Özendirme Yarışması’nda en iyi haber dalında ikincilik ödülü alan Bayburt Postası’na bir ödül de TGC’den geldi.

Jüri Özel Ödülü’ne layık görülen Bayburt Postası’nın ödülünü gazete sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Kürşat Okutmuş, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Genel Saymanı Gülseren Ergezer Güver’in elinden aldı.

Yerel medyayı desteklemeyi sürdüren Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin  Konrad Adenauer Stiftung Türkiye Temsilciliği ile birlikte düzenlediği “2016 Yerel Medya Ödülleri Töreni” Beşiktaş Conrad Otel’de yapıldı. Haber, Fotoğraf ve Sayfa düzeni dalında altı gazeteci düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Teşekkürler Bayburt Postası

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.