Bayburt Şehir Parkı’na Dev Yatırım

Bayburt Şehir Parkı’na Dev Yatırım
Yayınlama: 30.07.2015
A+
A-

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden Bayburt Şehir Parkı’na 1.5 Milyon Liralık Dev Yatırım. Ak Parti Bayburt milletvekili Naci Ağbal, bu müjdeli haberi yazılı basın açıklamasıyla bildirdi.

“Değerli Basın Kuruluşu;

Bayburt şehrimizin güzelleşmesi ve yaşam alanlarının daha da geliştirilmesi için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Melih GÖKÇEK’ten, Bayburt’umuzun önemli bir sosyal yaşam alanı olan Şehir Parkına bir çalışma yapması konusunda talebimiz olmuştu.

Bu talebimiz üzerine Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Bayburt Belediyesi yetkilileri bir araya gelerek bu talebimizi proje haline getirdiler.

Bu çalışma neticesinde Şehir Parkımızın silüetini tamamen değiştirecek yaklaşık 1,5 Milyon lira maliyetli peyzaj projesinin uygulanmasına 09/07/2015 tarihindeki oturumunda Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi karar aldı.

Bayburt Şehir Parkı’na Dev YatırımProje kapsamında 1200 metre yapay dere yapılacak, 2700 m2 kilitli parke taşı, 3750 m2 andezit bahçe bordürü, 1300 m2 vakumlu beton döşeme, 654 m2 andezit büyük plaktaş, 60 m2 küp taş, 265 m2 de kayrak taşı kullanılacak.

Ayrıca bu proje içerisinde 200 m2 cafe, 36 adet kameriye, 180 m2 alanda çocuk oyun parkı, 46 adet bank, 68 adet çöp kovası, 330 adet büyük ve küçük boy ağaç, 35 metre uzunluğunda pergola imalatı ve tuvalet bulunacaktır.

Bu projenin yapımına da mevsimsel koşullar sebebiyle önümüzdeki yıla kalmaması için Ağustos ayı içerisinde başlanacaktır.

Projenin işçilik dahil tüm maliyeti Ankara Büyükşehir belediyesi tarafından karşılanacaktır.

Bayburt insanımızın sosyal alan, spor ve piknik alanı olarak yoğun kullandığı Şehir Parkını daha da güzelleştirecek bu projeye yardım ve desteklerinden dolayı Ankara Büyükşehir Belediye başkanı Sayın Melih GÖKÇEK’e ve Genel Sekreter Asım BALCI’ya, değerli Belediye Meclis Üyelerine ve tüm teknik ekibe Bayburt’lu hemşerilerim adına teşekkür ediyorum.

Aynı şekilde Bayburt Belediye Başkanımız Mete MEMİŞ Bey’e ve teknik ekibine de teşekkür ediyor, Bayburt’lu hemşerilerime hayırlı olması temennilerimle sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.