Bayburt Şehitliği’nde Sona Yaklaşılıyor

Bayburt Şehitliği’nde Sona Yaklaşılıyor
Yayınlama: 30.09.2015
A+
A-

Bayburt Belediye Başkanı Mete Memiş ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hayrettin Pala belediye ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nce ortaklaşa yapılan Bayburt Şehitliği’nde incelemelerde bulundular.

Bayburt’un bir şehitler diyarı olduğunu ve bu projenin Bayburt’un bu manadaki eksikliğini gidereceğini söyleyen Başkan Mete Memiş kısa bir açıklama yaparak şunları ifade etti:

Bayburt Şehitliği’nde Sona Yaklaşılıyor“Bayburt, hem şehidine sahiptir hem de şehitlik ve gazilik Bayburt için çok çok önemlidir. Bayburt, tarihinde bugüne kadar devlet düşmanı, din düşmanı, bayrak düşmanı çıkmayan ender şehirlerden biridir, bu çok önemlidir. Onun için bu şehitlik Bayburt’la bütünleşiyor.”

Tarihe Adını Altın Harflerle Yazdıran Şehitlerimiz Var

“Türk tarihinde önemli bir yere sahip olup şehit düşmüş olan birçok büyük şahsiyetinde Bayburtlu olduğunu belirten Başkanımız Memiş açılamasına şöyle devam etti. Tarihe adını altın harflerle yazdıran ve Bağdat’ta şehit düşen Gençosman’da Bayburtludur, Büyük Taarruzun ilk şehitlerinden olan ve Afyon’da şehit düşen Yüzbaşı Agâh Efendi de Bayburtludur. Bu değerlerimize sahip çıkmazsak milli ve manevi duygularını kaybeden bir topluma dönüşürüz.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.