Bayburt Üniversitesi ile İŞKUR arasında mesleki eğitim protokolü

Bayburt Üniversitesi ile İŞKUR arasında mesleki eğitim protokolü
Yayınlama: 05.03.2019
A+
A-

Bayburt Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile Bayburt Üniversitesi arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü’nde düzenlenen imza törenine Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Bayburt Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Atakan Durmaz ile İŞKUR İl Müdürü Muhammet Abdullah Kahveci, Şube Müdürü Erol Fazla ve Kurs Yöneticisi İş ve Meslek Danışmanı Hakan Özdemir iştirak etti.

Bayburt İŞKUR İl Müdürü Kahveci, mesleki eğitimlerin, nitelikli eleman yetiştirme konusunda sıkıntı çeken işverenlere büyük katkı sağladığına işaret ederek, şunları ifade etti: “İşverenlerimizin nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak üzere İŞKUR tarafından sürekli düzenlenmekte olan mesleki eğitim kurslarımızın, gerek eğitici uygunluğu görüşü, gerekse kurs içeriklerinin yer aldığı kurs modüllerinin sağlanmasında Bayburt Üniversitesinden önemli destek alınacaktır. Günümüzde işverenlerimizin en büyük sorunlarından biri olan ara eleman yetiştirme konusunda İŞKUR olarak sürekli meslek edindirme kursları düzenlenmekte olup, bu kurslara katılanlara hem cep harçlığı ödenmekte, hem de istihdama katılabilmeleri adına geçerli mesleklerde kurs bitime belgesi verilmektedir. Bu amaçla kurslarımıza katılmak isteyen işsizlerimiz İŞKUR’a müracaat edebilmektedirler. İnşallah bu protokol ile vasıflı eleman sıkıntımızı da büyük bir ölçüde gidereceğimize inanıyorum” dedi.

Rektör Coşkun ise iş dünyasının nitelikli insan gücü eksiğine dikkat çekerek, mesleki eğitimin bu noktada önemli olduğunu söyledi.

İl Müdürü Kahveci imzalanan protokolün, meslek öğrenmek isteyen kişilerin istihdama katılmasında atılmış pratik ve doğru bir adım olduğunu ifade edip, Bayburt Üniversitesi Rektörü Sayın Selçuk Coşkun’a verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.