Bayburt Üniversitesi Öğrencilerinden Anlamlı Bağış

Bayburt Üniversitesi Öğrencilerinden Anlamlı Bağış
Yayınlama: 14.04.2015
A+
A-

Bayburt Eğitim Fakültesi öğrencileri ‘Türkçe I: Yazılı Anlatım’ dersi kapsamında kendi imkânlarıyla satın aldıkları kitapları bağışta bulundu.

Öğrenciler, Bayburt Üniversitesi Türk Dili Bölümü Okutmanı Ahmet Akpınar, Bayburt Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Araştırma Görevlisi Mutlu Aksoy eşliğinde Rekabet Kurumu Bayburt Anadolu Öğretmen Lisesi Kütüphanesine kitap bağışında bulundu.

Okutman Ahmet Akpınar konuyla ilgili yaptığı açıklamada kitap okumanın önemine dikkati çekerek, “Öğrencilerimiz, ders dönemi boyunca dönüşümlü olarak yaklaşık on kitap okudu. Okumakla da kalmayıp bu eserlerin eleştirisini de yaparak fikirlerini geliştirdiler. Toplum olarak –üniversite öğrencileri de dâhil- yılda birkaç kitap bile okuyamadığımız düşünüldüğünde öğrenim yılı boyunca okuyabileceği kitabı öğrencilerimizin bir dönemde istekle okumuş olması sevindirici bir durum. Şimdi OKU-OKUT sloganıyla bu kitapları öğrencilerimiz adına bağışta bulunuyoruz.” dedi.

Rekabet Kurumu Bayburt Anadolu Öğretmen Lisesi Müdürü Rikap Cemil Kurt ise  “Öğretmen adaylarını yetiştiren Eğitim Fakültesi gibi bir ocaktan bu ocağın kaynağı olan Öğretmen Lisesi’ne yapılan anlamlı fedakârlık karşısında kurumumuz ve öğrencilerimiz adına teşekkür ederim. Kütüphanemize yılda 600 kitap kazandırıyoruz. Bayburt Üniversitesinin bu bağışından dolayı da çok mutlu olduk” diye konuştu.

Okul kütüphanesindeki gerçekleşen bağış etkinliğine Rekabet Kurumu Bayburt Anadolu Öğretmen Lisesi adına Okul Müdürü Rikap Cemil Kurt, Müdür Başyardımcısı Şerif Seyrek, Müdür Yardımcısı Mahmut Akpınar, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ömür Erbay, Müzik Öğretmeni Murat Mecit Akyüz ile Bayburt Eğitim Fakültesi adına Türk Dili Bölümü Okutmanı Ahmet Akpınar, Araştırma Görevlisi Mutlu Aksoy ve Eğitim Fakültesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği öğrencileri Sınıf Öğretmenliği öğrencileri katıldı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.