Bayburt Üniversitesi Şenlikleri, ‘Mezuniyet Törenleri’ ile devam ediyor

Bayburt Üniversitesi Şenlikleri, ‘Mezuniyet Törenleri’ ile devam ediyor

ABONE OL
22.05.2022 16:09
Bayburt Üniversitesi Şenlikleri, ‘Mezuniyet Törenleri’ ile devam ediyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bayburt Portalı – Bayburt Üniversitesi 5. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri mezuniyet törenleri ile devam ediyor.

Bayburt Üniversitesinin beşincisini düzenlediği Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri ikinci haftasında da hız kesmeden devam ediyor. Şenliklerin on üçüncü günü; mezuniyet törenleriyle tamamlandı. “Bayburt Üniversitesi Mezuniyet Törenleri” ile Bayburt Üniversitesi 2021-2022 akademik yılı mezunlarını büyük bir gurur ve coşkuyla uğurladı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan mezuniyet törenleri mezun öğrenciler adına yapılan konuşmalar ve protokol konuşmaları ile devam etti.

Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenleri Busenaz Sürmeneli Spor Salonunda gerçekleşirken Fuat Sezgin Konferans Salonunda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Adalet Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Mühendislik Fakültesi mezuniyet törenleri gerçekleştirildi.

Bayburt Universitesi Senlikleri Mezuniyet Torenleri ile devam ediyor 1 – Bayburt Portalı

Programların açılış konuşmalarında; önceki yıllarda mezuniyet törenlerinin salgın sebebiyle aksadığını belirten Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkmen, bu yıl salgının etkisinin azalmasıyla 5. Dede Korkut Bilim, Kültür, Sanat ve Spor Şenlikleri ile birlikte mezuniyet törenlerinin de coşkuyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Bu zamana kadar öğrencilerimizin yetişmesinde emekleri olan ailelerine ve kıymetli akademisyenlere şükranlarını sunan Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkmen öğrencilerimize de bundan sonraki yaşamlarında vatana, millete ve ailelerine faydalı bireyler olmaları yönünde iyi dileklerde bulundu.

Konuşmalarının ardından protokol üyeleri tarafından; fakülte ve meslek yüksekokullarda derece elde eden öğrencilere plaket ve başarı belgeleri takdim edildi.

Mezuniyet törenleri, toplu fotoğraf çekimi ve öğrencilerin büyük bir coşkuyla keplerini havaya atmasının ardından sona erdi.

Bayburt Universitesi Senlikleri Mezuniyet Torenleri ile devam ediyor 2 – Bayburt Portalı

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.