Bayburt Üniversitesi sporcularından ‘Federasyon Kupası’ dereceleri

Bayburt Üniversitesi sporcularından ‘Federasyon Kupası’ dereceleri
Yayınlama: 05.06.2024
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Üniversitesi, Türkiye Bowling Ligleri Federasyon Kupası’nda yeni derecelere imza attı.

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonunun (TBBDF), 31 Mayıs-2 Haziran tarihlerinde Ankara’da düzenlediği Intercity Bahar Ligi 2. Lig ve 3. Lig Federasyon Kupasını dereceyle tamamlayanlar arasında yer alan Bayburt Üniversitesi GSK sporcularından Alperen Birsen, 2. Lig Erkekler kategorisinde 3’üncülük derecesini, Ömer Faruk Kul ise 3. Lig Erkekler kategorisinde 2’incilik derecesini kazanarak başarı geleneğini sürdürdüler. Sporculardan Yasir Kul ise yarı finale yükseldiği kupada 4’üncü olarak önemli bir başarıya imza attı.

TBBDF Başkanlığının 2024 yılı Faaliyet programında yer alan 2023-2024 Intercity Bahar Ligi 2. Lig ve 3. Lig Federasyon Kupası Müsabakaları; 31 Mayıs – 02 Haziran 2024 tarihleri arasında Ankara Bilkent Rollhouse Bowling Salonunda gerçekleşti. Bayburt Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü adına yarışan Alperen Birsen 2. Lig Erkekler kategorisinde, Ömer Faruk Kul ile Yasir Kul ise 3. Lig Erkekler kategorisinde yarıştılar. Çekişmeli geçen müsabakalar sonunda 3’üncülük derecesini kazanan Alperen Birsen ile 2’incilik derecesini kazanan Ömer Faruk Kul, madalyalarını TBBDF Dart Asbaşkanı Doç. Dr. Murat KUL, Genel Sekreteri Suphi Eren ÖZTÜRK, Bowling MHK Başkanı Hale Güngör  ve Turnuva Koordinatörü Atilla Köykolu’nun ellerinden aldılar.

TBBDF Başkanı olarak kupayı yakından takip eden Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, “Türkiye’nin en önemli Bowling organizasyonları arasında yer alan Federasyon Kupası, dünya klasmanında seçkin konumlarda bulunan sporcuların mücadelesine sahne olan önemli bir turnuva. Turnuvada, Üniversitemiz adına yarışan sporcuların önemli başarılar elde etmesi, temsil ettiğimiz iki kurumsal kimliği de onurlandırarak memnuniyetimizi iki katına çıkarıyor. Bowling disiplininin en köklü spor kulüplerinden birini, başarı geleneğiyle inşa ediyor olmak ise, spor yönetimi yaklaşımımızın kalite ölçütü olarak önemli bir dönüt. Tüm sporcularımızı tebrik ederim.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.