Bayburt Üniversitesi, Türkiye Ferdi Bowling Ligi’ne ev sahipliği yapacak

Bayburt Üniversitesi, Türkiye Ferdi Bowling Ligi’ne ev sahipliği yapacak
Yayınlama: 05.12.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Türkiye’nin çeşitli illerinde Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) tarafından eşzamanlı organize edilen Mehmet Oktay Akbulut Türkiye Ferdi Bowling Ligi Müsabakalarının bölgedeki koluna Bayburt Üniversitesi ev sahipliği yapacak.

Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu (TBBDF) Başkan Vekili Serdar Arslan’ın katılımıyla başlayan müsabakalar 12 hafta boyunca Bayburt Üniversitesinde bulunan Bowland Bowling Salonunda gerçekleştirilecek. Erzincan’dan da sporcuların katıldığı müsabakalarda, Süper lig, 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig kategorilerinde yaklaşık 20 sporcu ter dökecek.

2018 tarihinden beri TBBDF Başkanlığını yürüten Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Ferdi Bowling Liginin sporcu keşfetmek ve yetiştirmek adına önemli bir organizasyon olduğunu, Türkiye çapında çeşitli illerde gerçekleşen lig müsabakalarının bir koluna da Bayburt Üniversitesinin ev sahipliği yapmasından memnuniyet duyduğunu belirtti. 2022 – 2023 Mehmet Oktay Akbulut Bowling Liginin hayırlı olması temennisinde bulunan Rektör Türkmen, müsabakalara katılacak sporculara başarılar diledi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.