Bayburt Üniversitesi, yetim çocukları ağırladı

Bayburt Üniversitesi, yetim çocukları ağırladı
Yayınlama: 13.02.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Bayburt Üniversitesi, İHH İnsani Yardım Vakfı yetim çocuklarını ağırladı.

Rektör Prof. Dr. Mutlu Türkmen, Bayburt Üniversitesi Bâbertî Külliyesinde bulunan Konuk evinde İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı yetim çocukları için düzenlenen kahvaltı etkinliğine ev sahipliği yaptı. Etkinliğe İHH İnsani Yardım Vakfı Bayburt il temsilciliği başkanı [vurguluContent color=”Green” text=”İlhami Polat”], çocuklar ve anneleri katıldı.

Kahvaltıdan sonra Bayburt Üniversitesi Kültür Merkezinde bulunan sinema salonunda film seyreden çocuklarımız için akabinde Bowling Salonunda, bowling etkinliği düzenlendi. Ayrıca [vurguluContent color=”Blue” text=”Bayburt Üniversitesi”]  Kültür Merkezinde bulunan dart, okçuluk ve bocce salonlarında müsabakalar de gerçekleştirildi. Bu yönüyle yetim çocukların çeşitli sportif ve kültürel faaliyetlerle potansiyellerinin farkına varmaları hedeflendi. Programın devamında ise Bayburt Üniversitesi kütüphanesi ziyaret edildi.

Çocukların akademik becerilerinin yanı sıra zihinsel gelişimlerini çok yönlü biçimde etkileyecek sportif faaliyetler ve kültürel etkinlikler gerçekleştirmeyi hedefleyen Rektör Prof. Dr. [vurguluContent color=”Red” text=”Mutlu Türkmen”], Bayburt Üniversitesi Bâbertî Külliyesinde hizmete sunulan çeşitli spor tesisleri ve sosyal alanlarda çocuklarla buluşmayı tercih ederek gönüllerince bir gün geçirmelerini sağladı.

Sportif faaliyet ve kültürel etkinliklerle  dolu bir gün geçiren çocukların ise gösterilen ilgi ve sevgiyle oldukça mutlu oldukları gözlemlendi. Gün boyunca devam eden etkinlik çocuklara yapılan hediye takdimi ile son buldu.

[ilgiliMakale icerik_id=”37848″]

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.