Bayburt Üniversitesi’nde Dünya Gıda Günü etkinliği

Bayburt Üniversitesi Esentepe Yerleşkesinde bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi, Konferans salonunda Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO)… haberin devamı

Bayburt Üniversitesi’nde Dünya Gıda Günü etkinliği
Yayınlama: 17.10.2017
A+
A-

Bayburt Üniversitesi Esentepe Yerleşkesinde bulunan Sağlık Bilimleri Fakültesi, Konferans salonunda Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), 16 Ekim Dünya Gıda Günü dolayısıyla bir sunum düzenlendi.

Törende Bayburt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil İbrahim Şimşek, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Hüseyin Serencam, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Filiz Aygün, öğretim görevlileri ve öğrenciler katıldılar.

Bayburt Üniversitesi Gıda Mühendisliği, Beslenme ve Diyetetik, Organik Tarım İşletmeciliği ve Gıda İşleme bölümleri öğretim üyeleri tarafından Açlığın önlenmesi ve gıda güvencesinin sağlanması, Kovandan gelen sağlık: Arı ürünleri, Fonksiyonel gıdalar ve sağlık üzerine etkileri ve son olarak Gıda Güvenliği için tarımda sürdürülebilirlik ve organik tarımla ilgili konuların ele alındığı bir sunum gerçekleştirildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.