Bayburt Üniversitesinde mesleki tanıtımın önemi anlatıldı

Bayburt Üniversitesinde mesleki tanıtımın önemi anlatıldı
Yayınlama: 31.03.2015
A+
A-

Bayburt Üniversitesinde Bayburt Anadolu İmam-Hatip Lisesi Rehberlik Servisi tarafından Anadolu İmam Hatip Lisesi erkek öğrencileri için ‘Mesleki Tanıtım Paneli’ düzenlendi.

Rehber öğretmenlerden Hüseyin Saka’nın moderetörlük yaptığı panel İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Prof.Dr.Gökhan Budak Konferans Salonu’nda gerçekleşen panele öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Panel moderatörü Hüseyin Saka yaptığı açıklamada öğrencilerin zihinlerinde az çok şekillenmiş yapacakları mesleklerle ilgili soruların açıklığa kavuşması açısından ‘Mesleki Tanıtım Paneli’nin önemli olduğunu kaydetti.

Saka, “Sevgili öğrencilerimizin meslek seçimini kolaylaştırma adına meslek adamlarıyla birebir sohbet edebilme imkânı buluyoruz. Gelişen ve değişen dünyada birçok mesleğe ihtiyaç duyulmaktadır. Önemli olan öğrencilerimizin yeteneklerinin farkına vararak uygun mesleği seçmeleridir. Öğrencilerin yaşam koşullarına uygun mesleği seçmesi çok önem arz etmektedir. Bireyin meslek seçiminde isabetli olabilmesi kişilik özelliklerini çok iyi tanıyıp, bu özellikleri gerektiren mesleklere yönelmesine bağlıdır. Mesleklerle ilgili açıklamalar öğrencilerin gelecek ile ilgili seçimlerinde yardımcı olacaktır. Rehber öğretmenler olarak bu panelin amacına hizmet edeceğini düşünüyoruz. “dedi.

Öğrencilerin mesleklerle ilgili konulardaki sorularının yanıtlandığı panelde avukatlık ile ilgili mesleki bilgileri Ferit Türk; doktorluk mesleği ile ilgili bilgileri Ahmet Demirtaş; Kimya Mühendisliği ile ilgili bilgileri Yaver Saka; gazetecilik ile ilgili bilgileri Peyami Sefa Karabacak; psikolojik danışmanlık ve psikoloji ile ilgili bilgileri ise Gizem Kuşdemir anlattı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.