Bayburt Üniversitesi’nde Mezuniyet Heyecanı

Bayburt Üniversitesi’nde  Mezuniyet Heyecanı
Yayınlama: 28.05.2014
A+
A-

Bayburt Üniversitesi’nin 2013-2014 akademik yılı mezuniyet töreni yapıldı. Bayburt  Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Prof. Dr. Gökhan Budak konferans salonunda yapılan 2013-2014 akademik ödül töreninin ardından Dede Korkut Kampüsünde gerçekleştirilen törene Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun, Garnizon Komutanı Piyade Kurmay Albay Mehmet Nail Yiğit, Belediye Başkan Yardımcısı Nesumittin Selçuk, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci yakınları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından, kürsüye gelen ve mezun olan öğrencileri tebrik eden Bayburt Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selçuk Coşkun “Sevgili öğrenciler ve elleri öpülesi aileler üniversitemize hoş geldiniz. Sizler evlatlarınızı 4 yıl önce bize telim ettiniz, Allah a şükür şimdide onları birer Üniversite mezunu olarak bizden teslim almaya geldiniz. İnşallah bu süreç içerisinde Üniversitemizden ve çocuklarınızdan memnun kalmışsınızdır. İki çocuğu üniversitede  okuyan bir baba olarak ailelerin bu süreç içerisinde hangi tür fedakarlıkları yapmış olduğunu tahmin edebiliyorum. Kıymetli öğrencilerimiz inşallah sizlerde ileriki aşamalarda bu süreç içerisinde  ailelerinizin verdiği katkıyı unutmaz kadir şinas birer evlat olarak hayatınızı idame ettirirsiniz” dedi.

Mezun olan öğrencilerin artık yeni bir hayata başlayacağını belirten Coşkun “ Gençler  bugün sizler  Bayburt Üniversitesinden uçuyorsunuz inşallah daha yüksek ufuklara, daha güzel geleceklere, daha kaliteli hayata doğru adımlarınızı atıyorsunuz. Biz Üniversite olarak geçen sene bu zaman bir  söz vermiştik. Demiştik ki  biz mezun takip sistemini kuracağız ve öğrencilerimiz nerede, şu anda ne yapıyorlar onu da bilmek istiyoruz. Ve yarın birgün bizden birileri iş için eleman istediklerinde biz öncelikle kendi öğrencilerimizi oraya yönlendireceğiz bunun için lütfen sizden istirhamım şudur. Bizim web sayfasındaki öğrenci mezun takip sitemine girin bilgileriniz orada olsun bizimle mutlaka irtibatlı olun. Hepinize ayrı ayrı başarılar diliyorum bundan sonraki hayatınızda. Allah yolunuzu açık etsin, bahtınızı açık etsin, inşallah gelecek bugünden daha güzel olsun” diye konuştu.

Konuşmanın ardından, dereceye giren öğrencilere diplomaları ve ödülleri verildi. Öğrenciler hep birlikte keplerini fırlattı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.