Bayburt Yudum ve Muhsin Bayburtlu ile coştu

Bayburt Yudum ve Muhsin Bayburtlu ile coştu
Yayınlama: 16.03.2015
A+
A-

Bayburt  AK Parti Kadın Kolları tarafından düzenlenen konserle ünlü Türkücü Yudum ve Muhsin Bayburtlu hayranlarını coşturdu.

Kapalı Spor Salonu’nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak düzenlenen konsere Milletvekili Bünyamin Özbek, Belediye Başkanı Mete Memiş, AK Parti İl Başkanı Hakan Kobal, Koral Madencilik Yönetim Kurulu Başkanı Alaattin Koral, Bayburt AK Parti milletvekili aday adayları Erol Koral, Ufuk Kalekahyası, Veysel Akbaş, Raci Bayrak, Selim Budak, partililer ve çok sayıda Bayburtlu katıldı.

Bir saat gecikmeli başlayan konserde ilk olarak sahneye çıkan Bayburt gençlik Merkezi Folklor ekibinin gösterisi izleyenleri mest etti. Ardından sahnedeki yerini alan Muhsin Bayburtlu, yüzlerce hayranına müzik şöleni yaşattı. Konserde zaman zaman seyircilerle diyaloğada giren Bayburtlu, Bayburt’u çok sevdiği için soy ismini değiştirerek Bayburtlu yaptığını belirtti. Sahnede Bayburt’a özgü fıkralarda anlatan Bayburtlu, seyircileri güldürdü.

Gecenin assolisti Yudum

Ve gecenin assolisti Türk Halk Müziği’nin sevilen ismi Yudum, alkışlarla sahneye çıktı. Birbirinden güzel Türkülerini hayaranları için söyleyen Yudum, salondaki kalabalığı coşturdu. Yudum’un hareketli parçalarıyla coşan seyirciler, zaman zaman ünlü Türkücüye eşlik etti. Türkülerinin çoğunu seyircilerin arasında söyleyen Yudum, eşi AK Parti Bayburt milletvekili aday adayı Erol Koral’ın yanına oturarak bir süre şarkılarını buradan seslendirdi. Yudum’un Türküleriyle coşan Bayburtlular ise, sahnede halay çemberi oluşturarak doyasıya eğlendi.  Bir ara eline bağlamayıda alan ünlü Türkücü, seslendirdiği parçalarıyla dinleyicilerini mest etti.

Konser sonunda Hakan Kobal ve AK Parti Kadın kolları Başkanı  Müge Köse, her iki sanatçıya süs eşyası ve buket çiçek takdim ederken, Hakan Kobal, yudum ve Muhsin Bayburtlu’nun unutulmaz bir gece yaşattığını belirterek , her iki sanatçıya ve Yudum’un eşi Erol Koral’a organizasyona katkısından dolayı teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.