Bayburtspor, şampiyonluk kupasını kaldırdı

TFF 3. L ig 3. Grubu şampiyon olarak tamamlayan Bayburt İl Özel İdare Spor, sezonun son maçıyla birlikte şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Bayburtspor, şampiyonluk kupasını kaldırdı
Yayınlama: 05.05.2019
A+
A-

Şampiyonluğunu sezonun bitimine iki hafta kala ilan ederek 33 yıllık 2. lig hasretine son veren temsilcimiz, evinde Muğla Spor karşılaşmasının ardından şampiyonluk kutlaması gerçekleştirdi.

Tören kapsamında mehteran takımın gösterisinin ardından futbolcular tek tek anons edilerek platforma çağrıldı. Bazı futbolcuların aileleriyle çıktığı platformda Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, TFF Yönetim Kurulu Üyesi Fuat Guguloğlu ve Kulüp Başkanı İsmail Ersoy Özbek tarafından madalyalar takdim edildi. Burada bir konuşma yapan Vali Pehlivan, şampiyonlukta emeği geçenlere teşekkür ederek, “Bu başarı Bayburt’undur, Bayburtlu’nundur. Çünkü bir şehir takımı olmayı başardı ve bugün şampiyonlukla bu mücadelesini taçlandırdı.” dedi.

TFF Yönetim Kurulu Üyesi Guguloğlu ise, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: “2014 – 2015 sezonunda 3. Lig’e yükselerek profesyonel bir kimlik kazana Bayburt İl Özel İdare  Spor kulübümüz bu sezon sonunda 3. Lig 3. Grup’ta yeni bir unvan kazanarak 2. Lig’e yükselmeye hak kazandı. Ve grubunu şampiyon olarak tamamladı. Türkiye Futbol Federasyonu adına futbolcuları, kulüp başkanımızı, valimizi ve büyük taraftarımızı kutluyor başarılarının 2. Ligde de devam etmesini umuyorum.”

Konuşmaların ardından şampiyonluk kupası Guguloğlu tarafından futbolculara verildi. Kupayla birlikte poz verip sevinen futbolcular mutluluklarını taraftarla paylaştı.

Açıkgöz’den ‘Benimle Evlenir misin?’ teklifi

Gençosman Stadyumu tarihi günlerinden birini yaşarken bir de evlilik teklifine şahit oldu. Bayburt İl Özel İdare’nin forvet oyuncusu Eren Açıkgöz tören öncesinde madalyasını almak için birlikte tören alanına geldiği kız arkadaşı Tuğşah Eryürek’e evlenme teklifinde bulundu. Kız arkadaşından “evet” yanıtını alan Eren Açıkgöz, takım arkadaşları ve seyircilerin alkışları arasında Eryürek’e  yüzük taktı.

Törene; Bayburt Valisi Ali Hamza Pehlivan, Sivas Valisi Bayburtlu Salih Ayhan, Milletvekili Fetani Battal, Garnizon Komutanı Davut Balibaşı,  Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Bayburt eski Belediye Başkanı Mete Memiş katıldı.

 

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.