Bayburt’ta 1500 meyve ve 1000 gül fidanı toprakla buluştu

Bayburt’ta 1500 meyve ve 1000 gül fidanı toprakla buluştu
Yayınlama: 20.04.2022
A+
A-

Bayburt Portalı – Hayırsever Alparslan Oğuzhan Küpelioğlu ve Muhammet Ali Küpelioğlu tarafından Bayburt Belediyesi’ne bağışlanan meyve fidanları toprakla buluşturuldu.

İçerisinde elma, kiraz, şeftali, dut ve cevizin yer aldığı 1500 adet meyve fidanı ile 1000 adet gül fidanının Bayburt Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci, Başkan Yardımcısı Süreyya Türkmenli, Hayırseverler Alparslan Oğuzhan Küpelioğlu ile Muhammet Ali Küpelioğlu ve Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeli tarafından dikimleri gerçekleştirildi.

Bayburt Belediyesi’ne ait Saklı Cennet Tatil Köyü mevkinde gerçekleştirilen fidan dikiminden sonra açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Hükmü Pekmezci “Bugün burada hayırsever vatandaşlarımız Alparslan Oğuzhan Küpelioğlu ve Muhammet Ali Küpelioğlu tarafından belediyemize bağışlanan 1500 adet meyve fidanı ile 1000 adet gül fidanını toprakla buluşturduk. Bizim Bayburt Belediyesi olarak en büyük hedeflerimizden bir tanesi yeşille iç içe bir Bayburt. Yeşilin her tonunu şehrimizde görmek bizi ayrıca mutlu ediyor.  Ağaçlandırma çalışmalarımız devam edecek inşallah gelecek nesillere modern kent kimliğine kavuşmuş yemyeşil bir Bayburt bırakacağız.”ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.